Facebook Google+ Twitter

Poznań: W zakładach Cegielskiego zaczynają się zwolnienia grupowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 09:40

W poznańskich zakładach Cegielskiego zaczynają się zwolnienia grupowe. W sumie pracę straci prawie 500 osób. Pierwsze wypowiedzenia dziś mają trafić do pracowników.

16 września zarząd firmy podpisał ze związkowcami porozumienie o zwolnieniach grupowych. Przystąpiły do niego dwa z pięciu związków zawodowych działających w spółce - "Solidarność" i "Metalowcy". "Porozumienie weszło jednak w życie, bo - jak podkreślał w rozmowie z Radiem Merkury prezes zakładów Cegielskiego Jarosław Lazurko - zostało zaakceptowane przez najbardziej reprezentatywne związki".

Koszt zwolnień grupowych w Cegielskim, to 11 milionów złotych. Zarząd szacuje, że mniejsze zatrudnienie da w przyszłym roku oszczędności w wysokości 25 milionów. Zwolnienia potrwają miesiąc.
Ich powodem jest kryzys w branży stoczniowej i brak zamówień. Zwolnieni pracownicy, będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w spółce córce Cegielskiego - Fabryce Pojazdów Szynowych, która od stycznia ma przyjmować nowe osoby. Bezrobotni pracownicy Cegielskiego będą mogli uczestniczyć także w kursach, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.