Facebook Google+ Twitter

Poznań: Wyciek gazu w bloku na osiedlu Orła Białego

O godzinie 12 poznańska straż pożarna dostała zgłoszenie, że przy jednym z mieszkań w wieżowcu nr 75 na osiedlu Orła Białego jest wyczuwalny gaz. Na miejsce przyjechało również pogotowie gazowe i energetyczne. Z bloku ewakuowano 40 osób.

Wyciek gazu na osiedlu Orła Białego 75 w Poznaniu. / Fot. Mateusz WawrowskiPrzed godziną 12, mieszkańcy wieżowca nr 75 na osiedlu Orła Białego poczuli zapach gazu. Na miejsce wezwano straż pożarną z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7. Przyjechało też pogotowie gazowe i energetyczne.

Po przyjeździe trzech zastępów na miejsce zdarzenia, strażacy weszli do budynku.Wyciek gazu na osiedlu Orła Białego 75 w Poznaniu. / Fot. Mateusz Wawrowski Mieszkańcy poinformowali strażaków, że gaz jest wyczuwalny przy jednym z mieszkań, na pierwszym piętrze wieżowca.

Strażak sprawdził miernikiem stężenie gazu przy tym mieszkaniu. Jak się okazało stężenie gazu przekraczało normy. W mieszkaniu nikogo nie było.

Wyciek gazu na osiedlu Orła Białego 75 w Poznaniu. / Fot. Mateusz WawrowskiPogotowie gazowe odcięło dopływ gazu, a pogotowie energetyczne dopływający prąd. Dowódca akcji zarządził ewakuację. Z budynku ewakuowano 40 osób i znajdującą się w tym bloku aptekę.

Po ewakuacji strażacy weszli do mieszkania i zlokalizowali wyciek gazu. Mieszkańcy wrócili do mieszkań.

O godzinie 13.15 akcja strażaków zakończyła się pomyślnie. Na miejscu pracują jeszcze pracownicy pogotowia gazowego i energetycznego. Gazownicy muszą odpowietrzyć dopływ gazu w każdym mieszkaniu, a energetycy muszą włączyć prąd.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.