Facebook Google+ Twitter

Poznań. Wykład na temat gender przerwany przez anarchistów

Podczas czwartkowego spotkania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu doszło do incydentu. Młodzi przeciwnicy gender doprowadzili do chwilowego zatrzymania wykładu na ten temat, po czym zostali zatrzymani przez policję.

 / Fot. Anna Jarmuż/Poznań Nasze Miasto5 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się wykład ks.prof. Pawła Bortkiewicza pt."Gender - dewastacja człowieka i rodziny?" Spotkanie nie obyło się bez fali krytyki ze strony naukowców. Na kilka dni przed spotkaniem wystosowano petycję. Naukowcy byli zaniepokojeni faktem, że "tego rodzaju tendencyjne, ideologiczne i propagandowe wystąpienie może zaistnieć w przestrzeni, która z istoty swojej winna służyć wiedzy, prawdzie i równouprawnieniu”. Pod petycją podpisało się ponad 600 osób.

Wykład rozpoczął się przemówieniem członka Akademickiej Korporacji Lechia, która była organizatorem spotkania. Już po pierwszych słowach ks. prof.Pawła Bortkiewicza na scenę wkroczyli młodzi ludzie sprzeciwiający się debacie. Umalowany i przebrany w sukienkę mężczyzna wskakiwał na stoły wznosząc hasła pro-genderowskie. Następnie dołączyła do niego grupka około 15 osób próbująca przerwać spotkanie. Po tym incydencie wkroczyła policja, odgradzając anarchistów. Osoby agresywne zostały zatrzymane i przewiezione na policję. Z powodu zamieszania wykład został przeniesiony do innej sali. Tam zostały wpuszczone już tylko osoby nie stwarzające zagrożenia.

Po wygłoszonej prelekcji można było zadawać pytania. Uczestnicy byli poważnie zaniepokojeni wprowadzaniem ideologii gender do polskich szkół i przedszkoli. Całość odczytu została pozytywnie przyjęta przez słuchaczy, jedyne czego ich zdaniem zabrakło to większej wzmianki o biologicznych aspektach problemu.

Cały odczyt można obejrzeć w serwisie YouTube:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Chyba po raz pierwszy zgadzam się ze "środowiskami genderowymi" o których mowa na początku. Nie wiem po co pakować taki temat w mury uczelni, to niedopuszczalne. Jednocześnie jednak, te same środowiska nie wydaję się zbytnio protestować przeciw wpychaniu na siłę genderowych podręczników do szkół i indoktrynacji dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby to zrozumieć trzeba się najpierw porządnie naćpać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowy proletariat nadchodzącej rewolucji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaiskrzyło ezoteryką...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.