Facebook Google+ Twitter

Poznań. Wykład: Początki Polski w źródłach historycznych

W Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego w Poznaniu 29 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z prof. dr. hab. Tomaszem Jasińskim w ramach cyklu "Wokół 'Luboni' J.I. Kraszewskiego. 1050-lecie Chrztu Polski".

 / Fot. plakat Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego zaprasza na spotkanie z prof. dr. hab. Tomaszem Jasińskim, który wygłosi wykład "Początki Polski w źródłach historycznych". Odbędzie się ono 29 czerwca (środa) w kamienicy Pracowni-Muzeum przy ul. Wroniecka 14. Jest to kolejna odsłona projektu cyklicznego "Wokół 'Luboni' J.I. Kraszewskiego. 1050-lecie Chrztu Polski".

Prof. dr hab. Tomasz Jasiński przedstawi początki państwa polskiego, relacje polsko-niemieckie, historię zakonu krzyżackiego oraz najazdy plemion mongolskich na Europę Środkową, czyli zagadnienia mieszczące się w obszarze jego badań. Do zawodowych osiągnięć profesora należą m.in. odnalezienie domu rodzinnego Mikołaja Kopernika w Toruniu, badania nad pochodzeniem Galla Anonima oraz przedstawienie nowego ujęcia początków Polski na podstawie ostatnich odkryć i badań archeologicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.