Facebook Google+ Twitter

Poznań: Wyprawa do Afryki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 17:08

Na rowerze przez Afrykę i z powrotem. Z Poznania wyruszyła dziś wyprawa śladami podróżnika Kazimierza Nowaka. W latach 30-tych - jako pierwszy człowiek na świecie - przemierzył on samotnie, na rowerze Czarny Ląd. Kilkudziesięciu śmiałków chce powtórzyć ten wyczyn. Podróż zajmie im dwa lata.

Swoją wyprawę młodzi ludzie rozpoczęli rano w Boruszynie, gdzie mieszkał Kazimierz Nowak. Do Poznania - podobnie jak podróżnik 78 lat temu - przyjechali rowerami. Ponad 50-kilometrowa trasa nie była łatwa - przeszkadzał im dziś śnieg i mocny wiatr. W końcu jednak dotarli do poznańskiego dworca PKP, gdzie zostali pożegnani przez przyjaciół i dziennikarzy. Z tej okazji happening przygotowali też uczniowie poznańskiego gimnazjum imienia Kazimierza Nowaka.

Uczestnicy wyprawy mają do pokonania w sumie około 40 tysięcy kilometrów afrykańskich bezdroży. Trasa została podzielona na 24 etapy, w każdym weźmie udział od 3 do 4 osób. Podobnie jak Nowak, podróżnicy będą poruszać się głównie rowerami, ale również konno, w czółnach i na wielbłądach.

Wyprawie patronuje m.in Radio Merkury. Na stronie internetowej stacji można znaleźć specjalny serwis poświęcony wyprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.