Facebook Google+ Twitter

Poznań – wysokie mandaty za złe parkowanie

Za zajmowanie miejsca postojowego dla inwalidy kierowcy zapłacą nawet tysiąc złotych. Za postój lub zatrzymanie się na znakach zakazu wysokość mandatu będzie wynosić około sześciuset złotych.

Będą mandaty dla parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych. / Fot. Paweł Nowak Dziennik ŁódzkiPoznańscy urzędnicy zamierzają wykorzystywać nowe przepisy ruchu drogowego – pod znakami zostaną umieszczone tabliczki z informacją, że nieprawidłowo zaparkowane samochody zostaną odholowane.

Dodatkowo kierowcy będą obciążeni kosztami odholowania samochodu. Tabliczki ze znakiem "lawety" są już montowane, szczególnie w miejscach, gdzie nagminnie kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego mimo wystawianych kar. Na razie mieszkańcy Poznania są informowani o tej zmianie, a od października każdy będzie musiał zapłacić za wykroczenie. Pod zwiększonym nadzorem będzie sześć miejsc, w tym ulice Jana Pawła II, Wierzbięcice, Górna Wilda, Słowackiego i Kutrzeby. Oczywiście nie obędzie się bez kontroli w centrum, szczególnie w weekendy, kiedy ruch w mieście i walka o miejsca postojowe jest zwiększona. Problem stanowią również studenci zaoczni, którzy z braku miejsc stawiają samochody na płycie przed pomnikiem Armii Poznań. Zanim zacznie się wlepianie mandatów, wprowadzono przejściowe rozwiązanie i w weekendy dopuszczono parkowanie po lewej stronie ul. Północnej.

Urzędnicy z Poznania starają się znaleźć nowe rozwiązania dla kierowców, lecz nie na pewno nie będą tolerować wykroczeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dwa dni temu wkleiłem link o tych zaostrzeniach w przepisach i mało kto uwierzył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.