Facebook Google+ Twitter

Poznań: Wystawa ku czci Kazimierza Wielkiego

Dyskusje o wspólnym poznaniu średniowiecza rozpoczną konferencję naukową, która odbędzie się 27 listopada w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Rozmowy na temat wzajemnych relacji archeologii i historii poprzedzą otwarcie wystawy "W blasku królewskiego majestatu. Wielkopolska w czasach Kazimierza Wielkiego".

„W blasku królewskiego majestatu. Wielkopolska w czasach Kazimierza Wielkiego”. / Fot. Muzeum ArcheologiczneKonferencja rozpocznie się o godz. 10. Po słowie wstępnym głos zabiorą kolejno prof. Elżbieta Kowalczyk, prof. Lech Leciejewicz, prof. Jerzy Strzelczyk, dr Michał Brzostowicz, dr Dariusz Sikorski, prof. Wojciech Dzieduszycki, dr Maciej Przybył oraz prof. Roman Czaja. Poza związkami między archeologią i historią oraz archeologią i kulturą opowiedzą także o wczesnośredniowiecznych Kujawach, kasztelanii lądzkiej oraz pruskich miastach w średniowieczu.

Podsumowanie konferencji zakończy się o 17.45. Kwadrans później zostanie otwarta wystawa "W blasku królewskiego majestatu. Wielkopolska w czasach Kazimierza Wielkiego". W poznańskim Muzeum Archeologicznym będzie można ją odwiedzać do 13 stycznia 2010 roku. Jej celem jest uczczenie siedemsetnej rocznicy urodzin króla Kazimierza Wielkiego, która przypada na 2010 rok. Na wystawie zostaną zaprezentowane zabytki kultury materialnej oraz artystycznej pochodzące z wielkopolskich ośrodków miejskich za czasów tego władcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.