Facebook Google+ Twitter

Poznań. Wystawa Niny Badowskiej „Imponderabilia i inne”

Pracownia-Muzeum J.I. Kraszewskiego Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Niny Badowskiej „Imponderabilia i inne” 16 października 2014 r. przy ul. Wronieckiej 14.

 / Fot. plakat Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu zaprasza w swoje podwoje przy ul. Wronieckiej 14 na wernisaż wystawy malarstwa Niny Badowskiej „Imponderabilia i inne”. Otwarcie wystawy odbędzie się 16 października 2014 r. (czwartek) o godz. 18.00.

Artystka, której prace tworzą wystawę, jest poznanianką. Studia artystyczne ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych dyplomem (1970) w pracowni prof. Jana Węcławskiego. Uprawia rysunek i malarstwo. Ulubioną techniką malarską artystki jest pastel, akwarela, a ostatnio akryl. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce oraz zagranicą. Od lat jest uczestniczką plenerów międzynarodowych i ogólnopolskich oraz Biennale Malarstwa. Za pracę dydaktyczną otrzymała nagrodę II Stopnia od Prezydenta Miasta Poznania. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Jak zapowiada Iza Bilska: "Dla tych, którzy znają twórczość Niny Badowskiej wystawa „Imponderabilia” będzie zaskoczeniem. Malarka odkrywa przed nami inny niż dotychczas obraz rzeczywistości, która zyskuje nowy, metafizyczny wymiar. Obrazy te (utrzymane w pastelowych, subtelnych barwach) stanowią pejzaż wewnętrzny autorki. Stojąc przed płótnami Niny Badowskiej nie mogę oprzeć się wrażeniu, że są niczym chmury. Każdy patrząc na płynące obłoki zobaczy coś innego. Podobnie jest tutaj, prowadzeni subtelną ręką malarki odkrywamy przestrzeń własnej wyobraźni. Niektórzy zobaczą w tych obrazach tylko drzewa, wodę czy kuropatwy w śniegu. Dla innych jednak korzenie płyną niczym arterie żylne lub korytarze podziemnych tuneli i ukrytych grot. Splątane konary są niczym wyciągnięte ręce, a….. tam można zobaczyć leżącą postać".

Nowa inicjatywa Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego w Poznaniu wpisuje się w cykl działań popularyzujących współczesną sztukę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W każdej abstrakcji jest ukryty obraz, zobaczyć można to co chcemy. Każdy człowiek inaczej odbiera kolor i formę i to jest właśnie fascynujące w malarstwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja nie, dla mnie bez treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię takie malarstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.