Facebook Google+ Twitter

Poznań: Za tydzień manifestacja w Zakładach Hipolita Cegielskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-16 20:22

Za tydzień, 23 października w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska manifestacja Solidarności w obronie pracowników Zakładów Hipolita Cegielskiego.

Dzisiaj w obronie pracowników wystąpił obradujący w Białymstoku 23 Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność. W specjalnym stanowisku zwrócił się do rządu o ratowanie poznańskiego "Ceglorza".

Zwolnienia grupowe w zakładzie objęły już ponad pół tysiąca pracowników. Brakuje pieniędzy na wynagrodzenia. Jest realne zagrożenie, że firma przestanie istnieć.

Związkowcy przypominają, że 53 lata temu, dokładnie 28 czerwca 1956 r., po raz pierwszy po II Wojnie Światowej robotnicy z "Ceglorza" upomnieli się o wolność i godność ludzi pracy. To oni rozpoczęli marsz ku wolności. Wówczas polała się krew.

W 1980 r. - podobnie jak w 1956 r. - robotnicy z tej firmy stanęli do walki z komuną. Jako jedni z pierwszych, współtworzyli "Solidarność" w Poznaniu. Do dnia dzisiejszego Zakłady Hipolita Cegielskiego są nie tylko miejscem pracy dla tysięcy osób, ale są dla Poznaniaków, Wielkopolan, Polaków, symbolem troski o godność człowieka pracy" - czytamy w stanowisku Solidarności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.