Facebook Google+ Twitter

Poznań: Zakończyła się wystawa psów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-08 21:13

Foksterier z Węgier został uznany przez sędziów za najpiękniejszego psa międzynarodowej wystawy w Poznaniu. Pokonał dziewięć innych czworonogów, które wygrały w swoich grupach.

Wybór psa nazywanego "best in show" zakończył poznańską imprezę, która jest od lat największą tego typu wystawą w Polsce. Tym razem w Poznaniu prezentowało się ponad trzy tysiące psów z 225 ras i 20 krajów. Najwięcej, bo sto, było labradorów. Psy od rana prezentowały się na ponad 50 ringach. W swoich rasach walczyły między innymi o przyznawany tylko w Poznaniu tytuł Zwycięzcy Polski 2009. Sędziowie oceniali przede wszystkim budowę, prezencję, uzębienie i sierść czworonogów. Wygrały psy, które najmniej odbiegały od wzorca danej rasy.

Wystawie towarzyszyły spotkania z ekspertami i fachowe porady oraz kiermasz, na którym można było kupić wszystko dla psa - od smyczy przez ubrania dla czworonogów, legowiska i pokarm.

Wystawa psów rasowych na terenach targowych w Poznaniu to jedna z najważniejszych tego typu imprez w Europie. W tym roku liczba psów nie była jednak rekordowa. Trzy lata temu na wystawę w Poznaniu przyjechało 9 tysięcy czworonogów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.