Facebook Google+ Twitter

Poznań. Zderzenie autobusu z motorem. Niemowlę wypadło z wózka

Do wypadku doszło 30 listopada na al. Niepodległości w Poznaniu. Autobus komunikacji miejskiej uderzył w motor. Kierowca autobusu gwałtownie zahamował, co spowodowało, że z wózka jadącego autobusem, wypadło niemowlę.

Zderzenie autobusu z motocyklem. Dziecko wypadło z wózka. / Fot. Mateusz WawrowskiAutobus linii numer 71 zderzył się z motocyklem na al. Niepodległości w Poznaniu. W wyniku gwałtownego hamowania dziecko wypadło z wózka.

Jak dowiedział się serwis poznan.gazeta.pl niemowlę zostało zabrane na badania do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu w zeszłym roku przeprowadziło testy, jak należy ustawić wózek w autobusie lub tramwaju. Z wykonanych testów wynika, że wózek głęboki należy ustawić przodem do kierunku jazdy, a tylne koła zablokować hamulcem. Natomiast wózek spacerowy powinno się ustawić tyłem do kierunku jazdy i zablokować również koła tylne. Najmniej bezpieczne jest ustawienie wózka bokiem, wtedy przy hamowaniu siły oddziałujące mogą spowodować, że wózek się przewróci i dziecko wypadnie na podłogę.

Jak nie ustawiać wózka głębokiego, można zobaczyć na filmie przygotowanym przez MPK Poznań:

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziękuje Panie Andrzeju:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.