Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3034 miejsce

Poznaniacy. Jacy jesteśmy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-22 13:32

Poznaniacy są dumni ze swojego miasta i czują się z nim bardzo związani. Dumni są przede wszystkim ze swojej gospodarności, pracowitości, dbania o ład i porządek, uprzejmości, czystości, oszczędności i solidności.

Poznań, rynek / Fot. Elżbieta SadowskaZa swoje wady poznaniacy uważają: poczucie wyższości, zarozumialstwo, zamkniecie się w sobie, niekonsekwencję, poznańską oszczędność przechodzącą w skąpstwo. Zapytani na co wydalibyśmy dodatkowe pieniądze, które wpadłyby nam z wygranej lub znaczącej podwyżki, większość z nich przeznaczyłaby je na bieżące wydatki i spłatę długów i zobowiązań, tylko mniejszość dobrze usytuowanych spożytkowałaby dodatkowe pieniądze na podróże i dobra luksusowe.

Poznaniacy są dumni z poznańskiej Starówki, z Międzynarodowych Targów Poznańskich, rzadziej z innych zabytków, terenów zielonych, Malty itd. Nie wstydzą się swojego patriotyzmu lokalnego. Wstydzą się tylko zaniedbanych budynków, brzydkich blokowisk, złego stanu dróg i chodników, bałaganu, brudu i psich kupek na chodnikach. Jednak większość z poznaniaków, nie chciałaby się wyprowadzać z Poznania, chyba że do Wrocławia, Krakowa lub za granicę.

Jak twierdzą pracownicy miejskiej kanalizacji (którzy po każdej sobocie znajdują ogromną ilość zużytych prezerwatyw między kratkami ściekowymi w wielkiej hali kanalizacyjnej), najczęściej uprawiają seks w soboty. Sondaże nic nie mówią o znanej „poznańskiej gościnności”.

Jak dopisała w komentarzu pod tekstem na mmpoznan
Poznanianka: „Do listy spraw, których się wstydzimy chcę dodać gacie na balkonach (OBRZYDLIWY WIDOK). Wstydzimy się brzydkich blokowisk, ale nie robimy nic, żeby były ładniejsze. Wystarczy ustawić suszarkę, lub rozwiesić sznurek na wysokości bariery i nasz balkon będą zdobić wyłącznie kwiaty. Apeluję do bliższych i dalszych moich sąsiadów, o więcej uwagi na sprawy estetyki w naszym otoczeniu. Nie wymaga to wcale wysiłku a jaki efekt!”

Elżbieta Sadowska, materiał zamieszczony pierwotnie na mmpoznan.plKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna V.
  • Anna V.
  • 20.04.2012 10:08

Opinie Poznaniaków są nieobiektywne ! Przeciętny Poznaniank nie wyścibia nosa poza swoje ukochanego brudne i zaniedbane miasteczko, a chyba każde duże lub nieco mniejsze miasto jest przynajmniej bardziej (oooo duuuuzo bardziej) zadbane jak Poznań. W oczy to się rzuca brud, smród. jako osoba obyta z wieloma miastami to porównałabym ten syfek raczej do jakiegoś rumuńskiego czy bułgarskiego miasta, tylko chord wygłodniałych psów na ulicach brakuje. Nie wiem dlaczego mieszkańcom nie jest wstyd za to zaniedbanie, niegospodarność i BRAK ZIELENI. Ale wiadomo jaka mentalność taki porządek na ulicy i w domu. Poza tym konserwatyne (i to bardzo) myślenie, kompleksy i brak szacunku do ludzi rzuca się mocno. Oj wiele wody upłynie zanim pod względem mentalnym, podejścia do ludzi, INNOWACYJNOŚCI i CZYSTOŚCI Poznaniak (o czywiście przeciętny/ statystyczny, a nie każdy) dorówna choć w 20% do Wrocławia, Trójmiasta, Krakowa, nawet Warszawy; co do czystości i zadbania to tu chyba każde miasto jest lepsze niż Poznań, a te kupy, o Jezu, koszmar ... pojedźcie np. do Torunia (blisko macie) aby zobaczyć co to wzorcowe dbanie o miasto i walka z kupami- to chyba najbliższy wzór do naśladowania. Fakt, ze Poznań ma wiele fajnych inicjatyw, ale najczęściej nie robia tego Poznaniacy, tylko osoby przyjezdne. Szkoda, ze mieszkańcy tak ośmieszają sie z ta pracowitością i gospodarnością, bo naprawdę się ośmieszacie, nigdzie nie poznałam tak leniwych i niepracowitych osób, w dodatku z koszmarnymi kwalifikacjami i podejściem do ludzi. Więcej jest do naprawiania niż chwalenia, chyba ze wolicie tkwić w tym zamkniętym i żenująco śmiesznym wizerunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Poznanianka
  • Poznanianka
  • 24.01.2012 14:31

Gacie na balkonach!. Chyba nie chodzi o stringi, tylko o pantalony!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.