Facebook Google+ Twitter

Poznaniacy protestują przeciwko podwyżkom cen biletów. Będzie powstanie

Po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się powstanie komunikacyjne. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w proteście organizowanego przeciwko wprowadzonym podwyżkom cen biletów. Sprawdź, gdzie dojdzie do powstania?

Powstanie komunikacyjne w Poznaniu. Już 16 stycznia / Fot. Mateusz WawrowskiWielkopolskie powstanie komunikacyjne ma być protestem przeciwko wprowadzonym podwyżkom cen biletów w Poznaniu. Podwyższona opłata za przejazd środkiem komunikacji miejskiej nie podoba się mieszkańcom, jak i studentom, którzy najczęściej korzystają z komunikacji publicznej.

Bojkot wyznaczono na środę 16 stycznia 2013 roku. Protest zacznie się o godzinie 16, na przystanku Most Teatralny. Uczestnicy wsiądą do tramwajów i wyruszą w podróż bez biletu. Jeśli ktoś posiada bilet miesięczny (komkartę), a chciałby brać udział w proteście, może także wsiąść do tramwaju. Ale na znak solidarności z innymi gapowiczami przy kontroli biletów organizatorzy apelują, aby nie okazywać kontrolerowi komkarty.

Chęć udziału w proteście wyraziło 800 osób, jednak nie wiadomo, czy wszyscy przyjdą.

Organizatorzy akcji, jak i internauci zachęcają, aby jak najmniej korzystać z komunikacji miejskiej w Poznaniu. Najlepiej jeździć tramwajem i autobusem tylko wtedy, kiedy naprawdę trzeba. Bojkotujący apelują do mieszkańców, aby pisali skargi do MPK Poznań, gdy np. autobus przyjedzie na przystanek z opóźnieniem.

Mieszkańcy Poznania liczą na to, że gdy sprzedaż biletów spadnie, radni obniżą ceny biletów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.