Facebook Google+ Twitter

Poznaniacy ścigali się w jedzeniu pączków

Siedem minut i 49 sekund – tyle zajęło zjedzenie 10 pączków nowemu mistrzowi Poznania. Do rywalizacji stanęła rekordowa liczba osób w różnym wieku, a emocji nie brakowało.

Adam Jankiewicz był najszybszy i znalazł się w świetle jupiterów. Zapowiada, że za rok spróbuje obronić tytuł / Fot. Seweryn Lipoński- Żona mówiła, że na pewno nie zjem 10 pączków. Dlatego przyszedłem i udowodniłem jej, że jednak zjem – powiedział Wiadomościom24.pl nowy mistrz Poznania w jedzeniu pączków na czas, Adam Jankiewicz (na zdjęciu obok).

Mistrzostwa, rozgrywane już po raz piąty, odbyły się w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Organizatorzy przygotowali dwa długie stoły, przy których zasiedli uczestnicy. Było ich znacznie więcej niż w poprzednich latach. – Do tej pory startowało z reguły kilkanaście osób – poinformował nas Andrzej Kawa z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, jeden z członków jury. – Takiego zainteresowania jak w tym roku nie było nigdy wcześniej.

Ostatecznie udział w konkursie wzięło 56 uczestników. Każdy miał do zjedzenia 10 pączków. Ale uwaga – nie wolno było popijać w trakcie jedzenia! Kilku członków jury przechadzało się pomiędzy stołami, uważnie obserwując, czy nikt nie oszukuje. Na szczęście obyło się bez dyskwalifikacji.

Marianna Stanny, najstarsza uczestniczka zabawy, także otrzymała słodki upominek / Fot. Seweryn LipońskiNajszybszy okazał się Adam Jankiewicz, który po zjedzeniu ostatniego pączka wstał i uniósł ręce w geście triumfu – dokładnie siedem minut i 49 sekund po rozpoczęciu konkursu. Drugie miejsce zajął Roman Bamber (7:55), a trzecie Tomasz Jurkowiak (8:05). Różnice między najlepszymi okazały się minimalne, do ostatniej chwili nie było pewne, kto wygra.

Pierwszą trójkę nagrodzono upominkami ufundowanymi przez poznański Cech Cukierników i Piekarzy. Wśród nich nie zabrakło – a jakże – pączków. Słodkie co nieco otrzymali także najmłodsi i najstarsi uczestnicy. Wśród nich znalazła się Marianna Stanny, najstarsza w całym gronie. W zeszłym roku zajęła trzecie miejsce; tym razem nie udało się stanąć na podium, ale i tak była zadowolona. – To przecież tylko zabawa – mówiła Wiadomościom24.pl jeszcze przed rozpoczęciem konkursu.

Wystartowali! Każdy uczestnik miał do zjedzenia 10 pączków / Fot. Seweryn LipońskiNa starcie stanął też o wiele młodszy, pięcioletni Kuba Wawrzyniak. – Lubi pączki i pewnie zje ze trzy albo cztery, chociaż raczej nie będzie tego robił szybko – powiedział nam jego dziadek. A kilkanaście minut później z dumą obserwował, jak wnuk odbiera nagrodę dla najmłodszego uczestnika zabawy.

- Nie ma co ukrywać: niektórzy przychodzą tu po prostu, aby się najeść – śmiał się Marian Weber z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Organizatorzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku planują kolejną, szóstą już edycję mistrzostw. Czy nowy mistrz, Adam Jankiewicz, będzie bronił tytułu? – Myślę że tak... teraz nie wypada inaczej – powiedział, z uśmiechem opuszczając salę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mam apetyt na te pączki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siedem minut i 49 sekund na 10 pączków? Rety, oni naprawdę przyszli po obiedzie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.02.2009 20:29

Musiał im ktoś postawić, za swoje po jednym byliby syci :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.02.2009 20:11

szkoda ze nie jedli "pyr" na czas :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.