Facebook Google+ Twitter

Poznańscy lekarze zbadali przyczyny śmierci prof. Geremka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-13 15:27

Lekarze, którzy ponownie analizowali próbki krwi profesora Bronisława Geremka, wykluczyli śpiączkę cukrzycową.

Eurodeputowany zginął 4 miesiące temu na drodze koło Nowego Tomyśla w Wielkopolsce. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z busem.

Prokurator Magdalena Mazur Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu powiedziała, że biegli z Krakowa, którzy opracowują ostateczną opinię w sprawie wypadku, poprosili poznański Zakład Medycyny Sądowej o wykonanie dodatkowych badań.

Prokurator poinformowała, że badanie nie wykazało w próbkach krwi i moczu lotnych związków substancji organicznych, które świadczyłyby o takich chorobach jak cukrzyca. Zatem wykluczono możliwość wystąpienia śpiączki cukrzycowej czy też znacznego podwyższenia poziomu cukru, które zaburzyłyby przytomność profesora Geremka w czasie prowadzenia samochodu 13 lipca.

Wiadomo, że śledztwo się przedłuży. Biegli z Krakowa poprosili bowiem o dodatkowe dwa tygodnie. Dopiero na podstawie ich opinii prokuratura będzie mogła zamknąć śledztwo. Jak dotąd, wszystko wskazuje na to, że sprawcą wypadku był profesor Geremek. Nie wiadomo jednak, dlaczego zjechał na przeciwległy pas jezdni. Być może wystąpił u niego tzw "syndrom autostradowy", ponieważ do wypadku doszło kilka kilometrów od miejsca, w którym kończy się autostrada A2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.