Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17067 miejsce

Poznańska Galeria Ventzi zaprasza na wystawę AFRODYZJAK

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-21 16:44

W dniach 27 czerwiec - 30 lipiec w Galerii Ventzi obędzie się wystawa AFRODYZJAK. Swoje dzieła zaprezentują: Ventzislav Piriankov (malarstwo) Tomasz Tomkowiak (fotografia) Przemek Ziółkowski (meble autorskie marki DRAFT).

Na wystawie obejrzymy specjalnie dobrany zestaw prac, które będą miały szczególną moc uwodzenia, niczym precyzyjnie dobrany afrodyzjak. Takie są bowiem czarujące obrazy Piriankova, zmysłowe fotografie Tomkowiaka i eleganckie meble Ziółkowskiego.

Podejście Ventzislava Piriankova do sztuki łączy estetykę nowoczesności z silną tradycją
i historycznymi korzeniami kultury. Artysta ten, pochodzący z Bułgarii, jeszcze przed liceum zafascynował się ikoną. Z pasją wykonywał precyzyjne kopie, później wykorzystywał elementy ikon w swoich obrazach. Doskonałość zdobytego przez niego warsztatu malarskiego zaowocowała przyjęciem artysty do dwóch największych akademii sztuk pięknych w Bułgarii na pierwszym miejscu. Twórca ten podkreśla niezmiennie swoje przywiązanie do tradycji
i uniwersalnych, ponadczasowych wartości, takich jak piękno, dobro, miłość. Po pierwszym roku pobytu na akademii w Sofii, w 1991 roku, jako jeden z nielicznych wygrał prestiżowy konkurs na stypendium w Polsce. Przyjechał do Poznania na studia na Akademii Sztuk Pięknych i mieszka
w tym mieście do dziś.

Ventzi jest autorem ponad trzydziestu wystaw indywidualnych, laureatem wielu prestiżowych nagród. Na Biennale Miniatur w Kanadzie w 2000 roku został wyróżniony za cykl „Visages”,
a w Gorzowie Wielkopolskim wygrał Biennale Sztuki Sakralnej. W 2007 na Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji nagrodę otrzymał jego monumentalny dyptyk „Presence”, który wyeksponowano w centralnym miejscu wystawy. W 2007 roku Piriankov został zaproszony przez Bułgarskie Ministerstwo Kultury do zorganizowania retrospektywnej wystawy malarstwa
w Sofii. Podczas uroczystego otwarcia został nagrodzony i uhonorowany medalem Ministerstwa Kultury Bułgarii za dorobek artystyczny.

Tomek Tomkowiak specjalizuje się w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude. Przygotowuje sesje komercyjne oraz projekty autorskie. Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica, organizowanego przez polską edycję Playboya, w tym raz otrzymał pierwsze miejsce. W styczniu 2007r. miał swoją okładkę w Playboyu. Przygotowywał także dla brytyjskiego producenta marki Playboy sesje zdjęciowe na Majorce i w Londynie. W czerwcu 2010r. kolejny raz Playboy zaprezentuje jego zdjęcia.

W październiku 2008r. w ramach festiwalu MADE IN POZNAN odbyła się autorska wystawa zdjęć Tomka Tomkowiaka, składająca się ze zdjęć z sesji zatytułowanej „Is it a sin?” Jego pasją poza fotografią, są podróże. Najczęściej odwiedza Azję i Afrykę. Wielokrotnie wraca na Zanzibar, który stał się jego drugim domem. Często swoje podróże łączy z pracą, w egzotycznych miejscach wykonuje zlecenia dla swoich klientów (w zeszłym roku pracował na Kubie, gdzie przygotowywał sesje strojów kąpielowych dla jednej z polskich firm).

Sam mówi o swoich pracach: „W zasadzie najwięcej mówi do człowieka obraz, to, co niewypowiedziane pozornie nie istnieje. A jednak fotografia, tak samo jak słowo, jest sztuką wydobywania na świat niewidzialnego. Powoływaniem do życia. Dowodem na to, że rzeczywistość jest wielobiegunowa. I w tym urozmaiceniu zawsze szukam piękna. Estetycznej natury człowieka. Samego siebie. Miło jest przez chwilę być Stwórcą. Ale właśnie o tym wypada milczeć.”


Przemek Ziółkowski zaprezentuje sztukę użytkową, tj. meble autorskie z kolekcji DRAFT.
Jego projekty cieszą się wyjątkowym uznaniem ze względu na klasyczną prostotę
i bezwzględną precyzję. W 2003 roku pokazuje pierwszą autorską kolekcję mebli DADA na MTP, w 2004 tworzy markę COSY. W 2006 zakłada własną pracownię, w której wytwarza meble.
W 2010 tworzy pierwszą kolekcję marki DRAFT

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.