Facebook Google+ Twitter

Poznańska konferencja kontynuacją prac z Kyoto?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 12:47

Francuski dziennik „Le Figaro" pisze o konferencji poznańskiej jako o kontynuacji prac, które rozpoczęły się w Kyoto. Gazeta podkreśla jednak brak konkretnych informacji na temat stanowiska ekipy Baracka Obamy w sprawie ocieplenia klimatu.

Zdaniem „Le Figaro", konferencja poznańska „powinna umożliwić stworzenie fundamentów nowego porozumienia w sprawie walki przeciwko ociepleniu klimatu".

Negocjacje na ten temat mają zakończyć się - jak przypomina francuska gazeta - na konferencji w Kopenhadze w grudniu przyszłego roku.

„Le Figaro" pisze o licznych wcześniejszych zapowiedziach Baracka Obamy, który zapewniał, że za jego prezydentury amerykańskie stanowisko w sprawie klimatu ulegnie zmianie. Jednakże zdaniem gazety, wciąż nie wiadomo, jaką formę przybierze ta zmiana.

„Le Figaro" przypomina, że Stany Zjednoczone będą reprezentowali członkowie ekipy George'a Busha, który nie ratyfikował porozumienia z Kyoto.

Według „Le Figaro", ważna część rozmów będzie dotyczyła udziału finansowego nowych potęg gospodarczych, jak Chiny i Indie, w walce przeciwko zanieczyszczeniu środowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.