Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22323 miejsce

Poznański autobus miejski Solaris Urbino 12 z klocków LEGO

Już wkrótce każdy mały i duży mieszkaniec świata, będzie mógł posiadać swój autobus miejski. W piątek 22 marca na stronie Lego Cuusoo opublikowany został projekt miniaturowego Solarisa Urbino 12 w barwach poznańskiego MPK.

Solaris Urbino 12 w barwach poznańskiego MPK już wkrótce może być Twój! / Fot. Mateusz WawrowskiW specjalnym programie Lego Digital Designer opublikowałem swój kolejny pomysł. W połowie marca na stronie LEGO Cuusoo zamieściłem projekt poznańskiego Okrąglaka. Tym razem zaprojektowałem znany na całym świecie i produkowany przez firmę Solaris Bus&Coach, autobus miejski Solaris Urbino 12. Solarisy Urbino produkowane są od 1999 roku w Bolechowie pod Poznaniem. Pojazdy z podpoznańskiej fabryki jeżdżą na całym świecie, ja przygotowałem projekt autobusu w barwach poznańskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Tak wygląda tył Solarisa Urbino 12 z klocków LEGO. / Fot. Mateusz WawrowskiAutobus zbudowałem ze 174 wirtualnych elementów. Mój pojazd ma 3,2 centymetra szerokości i 12,8 cm długości. W autobusie nie otwierają się drzwi, bo jest to mały model. Im więcej elementów tym większa byłaby cena wyprodukowania zestawu klocków LEGO. Na początku kwietnia zaplanowałem budowę autobusu z realnych klocków.

Także jest szansa, aby mój autobus był produkowany przez duńską firmę LEGO. Jeżeli zdobędzie 10 tysięcy głosów firma Lego wyprodukuje autobus Solaris Urbino 12 i będzie on dostępny w sklepach na całym świecie.

Takie autobusy jeżdżą w Poznaniu. / Fot. Mateusz WawrowskiMyślę, że autobus byłby wspaniałą zabawką dla małych i dużych mieszkańców całego świata. Byłaby to także bardzo dobra promocja dla miasta Poznania. Projekt zaprezentowałem przedstawicielom firmy Solaris Bus&Coach. Autobus bardzo, ale to bardzo im się spodobał.

Na autobus można głosować na stronie: lego.cuusoo.com/ideas/view/37554.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Pani Elżbieto, również pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł Panie Mateuszu .
Podziwiam , pozdrawiam i życzę pomyślnego finału .:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.