Facebook Google+ Twitter

Poznański maraton już 16 października

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-12 23:25

Po raz 12. tysiące ludzi pobiegną ulicami stolicy Wielkopolski w Poznań Maratonie. 16 października rusza dwunasta edycja Poznań Maratonu – największej imprezy biegowej tego typu w Polsce.

Co roku przybywa chętnych do startu i rośnie konkurencja między uczestnikami rywalizacji. Start zawodników zaplanowano na niedzielny poranek. O dziesiątej ruszą oni z ulicy abpa Antoniego Baraniaka w 42-kilometrową trasę, na pokonanie której mają do sześciu godzin.

Nagrodę główną – samochód osobowy – zdobędzie najlepszy zawodnik, który przebiegnie całą trasę w czasie krótszym, niż dwie godziny i pięć minut. W przypadku, gdy czas ten nie zostanie osiągnięty – auto zostanie rozlosowane spośród wszystkich, którzy zdobędą linię mety. Na każdego z uczestników czeka pamiątkowy medal oraz koszulka.

W ramach imprezy odbędą się równocześnie I Kabaretowe Mistrzostwa Polski w Maratonie, więc istnieje możliwość zmagań z ulubieńcami znanymi ze scen lub ekranów TV. Swój udział zapowiedzieli już członkowie grup: Paranienormalni, Jachim Presents, Limo, Widelec, Czesuaf.

SPRAWDŹ: Utrudnienia w ruchu aut i komunikacji

Monika Prendke organizatorka: - Przewidujemy, że w tegorocznym maratonie wystartuje około 6 tysięcy uczestników. Odwiedzą nas sportowcy z trzydziestu czterech krajów, w tym najliczniejsze grupy z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec i Czech. Poznań Maraton łamie schemat mówiący, że największe imprezy tego typu są domeną stolic krajów. Nasz maraton jest wyjątkowy również pod innym względem: pobiegnie w nim aż dwóch poznańskich prezydentów. Na trasie zobaczymy prezydenta Ryszarda Grobelnego, oraz jego zastępcę Mirosława Kruszyńskiego.

Dzień przed maratonem odbędą się towarzyszące imprezie biegi, w tym Bieg Dzieci i Młodzieży. Przygotowujący się do następnego dnia maratończycy będą mogli wziąć udział w Pasta Party – wspólnym posiłku bogatym w węglowodany (makaron), który ma ich przygotować na wytężony wysiłek kolejnego dnia.

W tej dyscyplinie sportu zdecydowanie dominują mężczyźni, którzy stanowią 90 proc. wszystkich zawodników. Najliczniejsza grupa to panowie między 30, a 39 rokiem życia.

11. Poznań Maraton. Relacja bardzo subiektywna

W pakiecie startowym, poza numerem startowym i pamiątkową koszulką znajdziemy też jednorazowy chip personalny. Malutkie urządzenie elektroniczne, w którym jest zapisany indywidualny numer. To właśnie na jego podstawie, jesteśmy potem w stanie odczytać, właśnie swój czas. Zaletą tego urządzenia, jest to, że do pracy nie potrzebuje baterii. Niezbędna jest za to odpowiednia infrastruktura mierząca czas i pokazująca wynik. W Poznaniu ścieżka biegowa wokół jeziora Maltańskiego była pierwszą w Polsce trasą wyposażoną w taki system. (Materiały prasowe organizatora)Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.