Facebook Google+ Twitter

Poznański marsz dla życia

14 kwietnia ulicami Poznania przeszedł marsz dla życia. Wydarzenie było elementem Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej - Jeden z Nas, która ma doprowadzić do zaprzestania finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na embrionach.

 / Fot. fot. Natalia NijakObchody tego dnia rozpoczęły się już 13 kwietnia o godzinie 19:30 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego, gdzie odbyło się czuwanie i konferencja, które były poświęcone życiu od chwili poczęcia. Podczas wydarzenia odbyło się również specjalne błogosławieństwo kobiet w ciąży.

 / Fot. fot. Natalia NijakKolejnego dnia na Placu Wolności zgromadziło się wiele osób, aby wspólnie spędzić czas przy muzyce Arki Noego i Pinokio Brothers. Na 17:00 zaplanowany był Marsz dla Życia, którego trasa przebiegała przez Al. Marcinkowskiego, Solną, Małe Garbary, Estkowskiego, Chrobrego i Ostrów Tumski. Na zakończenie w Katedrze Poznańskiej odbyła się Msza. Podczas wydarzenia uczestnikom towarzyszyła słoneczna pogoda i wspaniała atmosfera. Na Plac Wolności przybyło wielu mieszkańców Poznania, którzy uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.