Facebook Google+ Twitter

Poznański Marsz Równości

W Poznaniu trwają obchody 10 Dni Równości. Przy tej okazji wczoraj ulicami miasta przeszedł 9 Marsz Równości, który w tym roku odbył się pod hasłem “Mielimy mowę nienawiści”.

Marsz Równości w Poznaniu / Fot. Natalia NijakWczoraj około godziny 13:00 na Placu Mickiewicza w Poznaniu zrobiło się kolorowo od transparentów i balonów, które przynieśli ze sobą uczestnicy Marszu Równości. Wydarzenie było elementem trwających w Poznaniu Dni Równości, które zorganizowało stowarzyszenie Dni Równości i Tolerancji. Uczestnicy przemaszerowali ulicami Poznania zmierzając na Plac Wolności.

Podczas przemarszu uczestnicy skandowali, że Poznań jest miastem tolerancji, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Marsz Równości w Poznaniu / Fot. Natalia NijakWydarzenie odbyło się pod nadzorem Policji i przebiegało w atmosferze spokoju. Głównym założeniem organizatorów był sprzeciw przeciwko stosowaniu języka nienawiści w przestrzeni publicznej, który uderza w mniejszości seksualne, etniczne, rasowe, narodowe, religijne, niepełnosprawnych, ubogich i osoby transseksualne. Marsz zakończył się po godzinie 14:00. Dni Równości i Tolerancji potrwają w poznaniu aż do 17 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.