Facebook Google+ Twitter

Poznański Motor Show już za tydzień!

Po wielu latach poznańskie targi motoryzacyjne budzą się wreszcie do życia, co można było już zauważyć w ubiegłym roku. Tegoroczny Motor Show zapowiada się jeszcze lepiej. Czyżbyśmy mieli powrót polskiej, małej Genewy?

Mansory Maserati / Fot. Mansory/materiały promocyjneJuż za tydzień, w weekend 19 i 20 marca w Poznaniu odbędą się targi Motor Show 2011. Już w ubiegłym roku organizatorzy pokazali, że wreszcie postanowiono na nowo tchnąć życie w imprezę, która przed laty przyprawiała zwiedzających o szybsze bicie serca. W pewnym momencie dostała jednak zawału i zmieniła się w coś na kształt otwartego kilka dni w roku multisalonu samochodowego. W ubiegłym roku organizatorzy postanowili wyciągnąć imprezę ze snu zimowego. Oprócz samochodów można było oglądać także motocykle, pojeździć na quadach i gokartach lub wziąć udział w atrakcyjnych konkursach. Nareszcie doczekaliśmy się także polskich premier, z których najbardziej spektakularną była premiera Mercedesa SLS.

Czytaj też: Motor Show 2011, wystawa pojazdów najnowszych i dawnych, już w marcu

W tym roku organizatorzy zapewniają, że ma być jeszcze lepiej. Co więcej wszystko wskazuje Na tegorocznym Motor Show ponownie zobaczymy motocykle. / Fot. Wojciech Grzesiakna to, że dotrzymają słowa. Impreza zacznie się od dwóch części zamkniętych. Pierwsza z nich, to VIP Day, na którym zostaną zaprezentowane polskie premiery takich aut, jak
Peugeot 508, nowy Mercedes klasy C czy Huyndai Genesis Coupe, którym marka ta chce podbić Europę (w USA już całkiem nieźle radzi sobie model Tiburon). Tego samego dnia, a właściwie wieczoru Marcin Prokop poprowadzi VIP Night. Tutaj zostaną pokazane samochody grubszego kalibru, a będą to między innymi zbudowany na bazie samochodu Aston Martin Mansory Cyrus oraz Mansory Maserati.

W ubiegłym roku nareszcie powróciły polskie premiery. Wśród nich był Mercedes SLS. W tym roku rozmach ma być jeszcze większy. / Fot. Wojciech GrzesiakNastępnie czekają nas dwa dni otwarte dla publiczności. Swoje oferty zaprezentują zarówno importerzy samochodów, jak i motocykli. Wśród marek, które zagoszczą na Motor Show zobaczymy chociażby Lexusa, wielkiego nieobecnego ostatnich kilku edycji, czyli Porsche, wspomniane Mansory oraz Bentley. Na fanów motocykli i skuterów będą czekać między innymi stoiska austriackiego KTM, włoskiej Aprilli oraz japońskiej Yamahy. Będzie zatem w czym wybierać. Jednak to nie koniec atrakcji. W dwóch pawilonach swoją kolekcję samochodów zabytkowych zaprezentują członkowie Automobilklubu Wielkopolski, dla dzieci będzie zorganizowany plac zabaw, osoby, które szukają alternatywnych możliwości poruszania się po mieście będą mogły wypróbować pojazd Segway, a na małych i dużych chłopców czekać będą strażacy i ich wozy. Oczywiście atrakcji jest znacznie więcej i nie sposób tu wszystkich wymienić.

Wygląda na to, że poznańskie targi samochodowe wybudzają się ze śpiączki. Pozostaje zatem liczyć, że obietnice organizatorów zostaną spełnione, a impreza powróci na listę ważnych wydarzeń w branży motoryzacyjnej.

Więcej informacji, ceny biletów oraz program imprezy można znaleźć na stronie internetowej Motor Show 2011.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.