Facebook Google+ Twitter

Poznański Okrąglak z klocków LEGO

Na stronie Lego Cuusoo opublikowany został projekt poznańskiego Okrąglaka z klocków LEGO. Zabytkowy Okrąglak znajduje się w centrum miasta. Z klocków LEGO powstała miniatura tego wyjątkowego obiektu. Zobacz Okrąglak i zagłosuj.

Poznański Okrąglak z klocków LEGO. / Fot. Mateusz WawrowskiWe wtorek 12 marca 2013 roku wpadłem na pomysł zbudowania z klocków LEGO, wyjątkowego poznańskiego budynku zwanego Okrąglakiem. Projekt przygotowałem w specjalnym programie Lego Digital Designer, do jego wykonania zużyłem 458 wirtualnych elementów. Po zakupie odpowiednich klocków, planuje wykonanie tego projektu.

Okrąglak jest 9-piętrowym budynkiem w kształcie walca, znajduje się w centrum Poznania. Został zbudowany w latach 1948-1954, na początku swojego istnienia pełnił funkcję domu towarowego. Natomiast w 2012 roku został wyremontowany i od tego czasu w budynku znajdują się tylko biura. Podczas remontu zachowano całkowity wygląd obiektu ponieważ jest on zabytkowy, został wpisany do rejestru w 2003 roku.

Okrąglak z klocków LEGO. / Fot. Mateusz WawrowskiNa mój Okrąglak można głosować na stronie LEGO CUUSOO: lego.cuusoo.com/ideas/view/37166. Jeżeli na mój projekt zagłosuje 10 tysięcy osób, firma LEGO wyprodukuje Okrąglak i będzie on dostępny w sklepach na całym świecie.

Myślę, że Okrąglak z klocków LEGO, byłby wspaniałą pamiątką z Poznania. Jak na razie firma LEGO nie wyprodukowała jeszcze żadnego zestawu związanego z naszym krajem. Może Okrąglak będzie tym pierwszym polskim zestawem LEGO np. serii LEGO Architecture.

Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny oraz Biuro Promocji Miasta pogratulowało mi pomysłu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.