Facebook Google+ Twitter

Poznański port lotniczy będzie rozbudowany

Mimo że „Ławica” została wyremontowana niespełna pięć lat temu, dyrekcja portu myśli o kolejnych modernizacjach. Pieniądze na ten cel ma dać Unia Europejska.

Poznań może się pochwalić jednym z ładniejszych lotnisk w Polsce. Nowy, ekskluzywny terminal robi spore wrażenie na turystach, ale tereny wokół portu przypominają bardziej ściernisko niż nowoczesne lotnisko. Wyschnięte świerki, zadeptane trawniki i góry piachu nie są najlepszą wizytówką poznańskiego lotniska.   Pasażerowie narzekają ponadto na mały parking, trudny dojazd do centrum miasta komunikacją miejską oraz brak hotelu w bliskim sąsiedztwie Ławicy.

To wszystko ma się zmienić do 2010 roku. Władze portu chcą za unijne pieniądze wybudować wielopoziomowy parking na ponad 1700 samochodów, hotel z zapleczem konferencyjnym, bazę sportowo-rekreacyjną oraz bazę zdrowia dla personelu lotniska. Powiększona ma zostać też płyta postojowa dla samolotów oraz wydłużony o 300 metrów pas startowy. W planach jest również budowa lotniska dla śmigłowców oraz rozbudowa dworca pasażerskiego i dworca cargo.

 

- Czy dostaniemy pieniądze na modernizację poznańskiego lotniska? Tego nie możemy być pewni... Zastanawialiśmy się dzisiaj wraz z Ministerem Rozwoju Regionalnego i Marszałkiem województwa wielkopolskiego nad tym, jak uzyskać unijne pieniądze - powiedział prezydent Poznania Ryszard Grobelny na konferencji prasowej poświęconej rozbudowie portu lotniczego. - Zrobimy wszystko, co tylko się da, żeby Ławica był wizytówką nie tylko Poznania, ale całego regionu.

Decyzję Unii poznamy w sierpniu. Mamy nadzieję, że będzie ona korzystna dla Poznania – dla całej Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.