Facebook Google+ Twitter

Poznański Stadion Miejski nie spełnia wymogów UEFA

Na kilka dni przed oficjalnym otwarciem stadionu, zarząd Lecha Poznań ujawnił raport UEFA, w którym poznać można wyniki kontroli obiektu. Według dokumentu, na Poznańskim Stadionie Miejskim trzeba wprowadzić wiele poprawek.

Stadion Miejski w Poznaniu - Lipiec 2010 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Stadion_Miejski_w_Poznaniu_2010_%C5%9Brodek.jpgUwagi dotyczą miejsc dla kamer telewizyjnych, stanowisk pracy dla dziennikarzy, podjazdów dla wozów transmisyjnych i internetu na stadionie. UEFA również wytyka, że stanowiska dla dziennikarzy telewizyjnych, nie mogą oddzielać reporterów od boiska szybą.

Nie wiadomo czy przed najbardziej dochodowymi meczami z Manchesterem City czy Juventusem Turyn, uda się naprawić wszystkie wytknięte w raporcie błędy. W czwartkowych wydaniach poznańskich gazet jest to temat numer jeden.

Miasto na budowę stadionu wydało ponad 700 mln. zł. Pomimo tego, że na dzień dzisiejszy jest to największy obiekt sportowy w Polsce (pomieści 43 tys. osób) na EURO2012 odbędą się tam tylko trzy spotkania fazy grupowej. Miasto wciąż ma nadzieje, że zdobędzie prawo do organizacji meczu fazy pucharowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Janusz Szachowski
  • Janusz Szachowski
  • 29.07.2011 13:19

Żaden krajowy akt prawny, czy też dyrektywa Wspólnoty Europejskiej nie udziela UEF-ie mandatu do decydowania w sprawach rozwiązań technicznych i funkcjonalnych przyjętych przez projektanta w projekcie budowlanym stadionu. Skąd zatem ta spolegliwość w spełnianiu żądań UEFA ingerujących w rozwiązania projektowe?Przecież to istne kpiny z polskiego prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.