Facebook Google+ Twitter

Poznański Stary Rynek zostanie zalany?

Prawdopodobnie do wakacji sieci kanalizacyjne pod poznańskim Rynkiem będą wymagały oczyszczania z betonu. Fatalnego zaniedbania dokonała firma umacniająca grunt pod powstającym zamkiem Przemysła. Wtłoczyła do rur od 10 do 15 metrów sześciennych tego materiału. Co za tym idzie - każdy deszcz stanowi ogromne zagrożenie.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Poznan_Poland.jpg&filetimestamp=20051208223854 / Fot. Mohylek/Własność publicznaRmf24.pl podaje, że karygodna pomyłka miała miejsce 6 stycznia. Do kanalizacji trafiło tyle betonu, ile mieści się w całej ciężarówce. Na razie Aquanet wymienił wszystkie rury zatkane w stu procentach. Rzeczniczka firmy, Dorota Wiśniewska przyznaje, że na chwilę obecną sprawa jest opanowana. Problem będzie dopiero wówczas, kiedy zwiększy się ilość cieczy płynącej kanałem.


Na wyczyszczenie lub wymianę czeka jeszcze około jedna trzecia pozostałej instalacji pod Starym Rynkiem. Prace wyniosły już dwa i pół miliona złotych. Firma przyznaje się do zaniedbania i godzi się pokryć wszelkie koszta.

rmf24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pyrlandia
  • Pyrlandia
  • 03.03.2011 08:31

Cytuję Autorkę: "Na razie Aquanet wymienił zatkane rury". Dalej zaś pisze: "Jednak cały czas na wyczyszczenie lub wymianę czeka około jedna trzecia instalacji pod Starym Rynkiem"
Pytam więc, sprawa jest załatwiona czy nie? Albo ja nic z tego nie rozumiem, albo materiał jest chaotyczny i niekompletny. Tak się po prostu nie informuje czytelnika. Składam skargę i zażalenie do redakcji, a Panią Małgosię proszę o wyjaśnienie, ponieważ w maju wybieram się do Poznania na Stary Rynek i nie wiem, czy mam zabrać ze sobą ponton.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koszta wymiany uszkodzonej instalacji kanalizacyjnej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pyrlandia
  • Pyrlandia
  • 02.03.2011 10:20

O co tu chodzi? Niczego nie kumam. Jakie koszta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.