Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9633 miejsce

Poznański tramwaj Konstal 105Na... z klocków Lego

Pierwszy tramwaj Konstal 105N wyprodukowany został w 1973 roku, w chorzowskiej fabryce Konstal. Tym razem najbardziej znany wagon w Polsce powstał z klocków. Konstal 105Na porusza się po torach jak prawdziwy pojazd szynowy. Zobacz go!

Zdjęcie zrobione w domowych warunkach. Tramwaj przyjechał na przystanek Czterdzieści lat temu, w chorzowskiej fabryce Konstal wyprodukowano pierwszy tramwaj o nazwie Konstal 105N. Eksploatacja wagonów 105N w Poznaniu rozpoczęła się w 1975 roku. Dzisiaj zaprezentowany został tramwaj Konstal 105Na zbudowany z klocków Lego. Ten jedyny w swoim rodzaju pojazd posiada ruchome wózki szynowe, ruchomy pantograf, czerwone siedzenia i kasowniki. Nie brakuje oczywiście motorniczego, jak i pasażerów.

Stopiątka z klocków Lego. / Fot. Mateusz WawrowskiStanowisko pracy kierującego tramwajem zostało oddzielone od części pasażerskiej, poprzez zamontowanie "szafy" z urządzeniami elektrycznymi. W samej kabinie znajdziemy pedały i pulpit sterowniczy. W tramwaju znalazło się kilkanaście miejsc dla pasażerów, trochę mniej niż w prawdziwym pojeździe.

Dodatkowo trzeba przyznać, że klockowy tramwaj posiada poznańskie malowanie, zielono-żółte i może poruszać się po torach.

Wypadków nie brakuje również na torach z klocków Lego. / Fot. Mateusz WawrowskiTramwaj Konstal 105Na bierze udział w konkursie Lego. Jeśli chcesz, aby w przyszłości ten pojazd stał się zestawem Lego, zagłosuj na niego! Potrzeba 10 tysięcy głosów, w tym celu trzeba wejść na stronę: lego.cuusoo.com/ideas/view/52880 i po zalogowaniu kliknąć na zielony przycisk "Support" - taka mała instrukcja kroków na stronie projektu :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Mateuszu, ja już wcześniejsze modele podziwiałem...i tu naprawdę, chylę czoła...Dla mnie one były super, ale nie chciałem "zapeszać"...Pan mnie chyba rozumie. To jest coś pięknego. Pan wcześniej cały ten projekt ma w głowie i później go realizuje, a robią to Pańskie zręczne palce. A później produkt finalny sam mówi za siebie. Tu na tym portalu nie ma takiego drugiego, i chyba nie będzie...Panie Mateuszu Pan jest wielki!!! Pozdrawiam cieplutko

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Panie Sławku dziękuję za miłe słowa i gratulacje. Dla mnie to najbardziej udany model z klocków Lego i na pewno początek tramwajowej kolekcji :) Pozdrawiam i dziękuję również za piąteczkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tramwaj z klocków?, to nie samochodzik. Wspaniały, gratuluję Panie Mateuszu. Dla mnie jest Pan wielki i już. Pozdrawiam, piąteczkę z plusem stawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Paweł Jankowski Tramwaj zrobił sobie przystanek przy fotelu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...Przy stole zrobił sobie przystanek..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.