Facebook Google+ Twitter

Poznańskie choinki wrócą do środowiska - coroczna akcja ZZO

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu po raz kolejny organizuje akcje "Poznańskie choinki wracają do środowiska". W czasie jej trwania można bezpłatnie oddać swoje świąteczne drzewko w zamian otrzymując miłą niespodziankę.

Każdy z nas może oddać swoją choinkę. Na każdego uczestnika akcji czeka miła niespodzianka. / Fot. Dominik RutkowskiKażdy chętny mieszkaniec, który będzie chciał oddać swoją choinkę może to zrobić do końca lutego w Punkcie Gromadzenia Odpadów Problemowych czyli: GRATOWISKO, które zlokalizowane jest przy ulicy 28 czerwca 1956 r. nr 284 i ul. Wrzesińskiej 12. Można również wybrać składowisko odpadów przy ulicy Meteorytowej w Suchym Lesie.

Natomiast w dniach 8, 15 i 22 stycznia 2011 roku drzewka będzie można oddać do specjalnie ustawionych ciężarówek ustawionych na Placu Wielkopolskim w godzinach od 9 do 11.30 oraz na Placu Bernardyńskim w godzinach od 12 do 14.

Wszystkie drzewka, które oddadzą poznaniacy zostaną ekologicznie przerobione na kompost, który będzie można ponownie wykorzystać, dlatego ZZO prosi, aby nie wyrzucać choinek do zwykłych śmietników tylko skorzystać ze specjalnie wyznaczonych do tego miejsc. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym powodzeniem. Gdy zorganizowano ją po raz pierwszy w 2009 roku zebrano wówczas 1200 kg świątecznych drzewek, a rok później w 2010 roku zebrano ich aż 8200 kg. A ile choinek uda się zebrać w tym roku? To wszystko zależy od nas. Organizatorzy zapowiadają również, że dla każdego kto weźmie udział w akcji czeka miła niespodzianka. Jaka? O tym musimy przekonać się sami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pożyteczna akcja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.