Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15031 miejsce

Poznańskie kino Muza zostało przejęte

Poznańskie kino Muza 1 kwietnia zostanie przejęte przez firmę Gutek Film. – Chcemy kontynuować dobre tradycje i utrzymać studyjny charakter kina - zapowiadał Roman Gutek na piątkowej konferencji prasowej.

Fot. Lidia CzernigaPoznańskie kino Muza, które w przyszłym roku będzie obchodziło 100-lecie istnienia, jest najstarszym kinem w Polsce. Otwarte w 1908 roku, pod nazwą Theater Apollo, wielokrotnie zmieniało swoje nazwy, ale ciągle pozostało ważne dla poznaniaków. Czy przejęcie kina przez firmę Gutek Film zmieni oblicze X Muzy?


– Chcemy uprawiać politykę tzw. małych kroczków, myślimy o zmianach, także technicznych, przede wszystkim ze względu na konkurencję. Ale wszystko powoli, bo każde zmiany wiążą się z ryzykiem – mówił dziś Roman Gutek, założyciel i współwłaściciel firmy.

Jakie zmiany czekają widzów? - Zmianie ulegnie przede wszystkim cena biletów. Czeka nas wielka wiosenna promocja! - zapowiadała Małgorzata Kuzdra odpowiedzialna za program i promocję kina. – Dotychczasowe ceny biletów (tj. 15 zł normalny i 13 ulgowy) zostają utrzymane na weekendy. W pozostałe dni tygodnia bilety będą kosztowały 13 zł - normalny i 11 - ulgowy. Poznańskie "tanie czwartki" będą teraz naprawdę tanie - bilet kosztuje 10 zł.

– Wiemy, że mamy dobre filmy, ale te ceny musiały się zmienić, by wyjść naprzeciw widzowi. Będziemy organizować seanse nawet dla jednego widza! Dla osób, które dołączą do kinowego newslettera będą przygotowane dodatkowo specjalne oferty cenowe - mówiła Kuzdra.

Fot. Lidia Czerniga

Od dzisiaj w kinie można obejrzeć "Wielką ciszę" w reżyserii Pfilipa Groeninga - obraz wyróżniony Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszego dokumentu 2006 r. Od 13 kwietnia będzie można zobaczyć "Drogę Molly" - niemiecki film z polskimi aktorami, m.in. z Janem Wieczorkowskim, Adrianną Biedrzyńską, Mirosławem Baką i Robertem Gonerą. Gościem specjalnym premiery w Poznaniu ma być reżyserka Emily Atef.

A od 13 do 17 maja planowana jest Węgierska Wiosna Filmowa - zaprezentowane zostaną wielokrotnie nagradzane węgierskie filmy fabularne i krótkometrażowe, np. "Świeże powietrze", "Biała dłoń", czy "Befor Dawn".

Fot. Lidia Czerniga
– W Poznaniu ekranów nie brakuje, ale większość filmów przemija jak meteoryty. My będziemy wyświetlać 14 - 15 filmów w ciągu roku – mówił na spotkaniu Roman Gutek. – Pojawią się też oczywiście filmy innych dystrybutorów. Ale przy wyborze filmów ważne są emocje. Film musi nam się podobać, wydać się nam ciekawy, by został wyświetlony w naszych kinach. Ważna jest konsekwencja w wyborze.   Tu nie chodzi o biznes, ale o to, żeby ludzi wiązać z miejscem. Poznań jest dobrym miastem. Ta decyzja miała sens – to był dobry krok!

 

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawa za ciekawy tekst o niszowej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.