Facebook Google+ Twitter

Poznańskie "metro" otwarte. Na Franowo tramwajem nr 16

11 sierpnia otwarto trasę tramwajową na Franowo. To jedna z inwestycji, która miała zostać oddana do użytku na Euro 2012. Pierwszą linią tramwajową, która wozi pasażerów na tej trasie jest linia 16.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Trasa tramwajowa na Franowo to jedna z inwestycji miasta Poznania na Euro 2012. Trasa ta liczy 2,5 km, a 1km tej trasy znajduje się w tunelu. Na trasie zlokalizowano 6 przystanków w tym dwa podziemne. Fot. Mateusz Wawrowski
Trasa tramwajowa na Franowo to jedna z inwestycji miasta Poznania na Euro 2012. Trasa ta liczy 2,5 km, a 1km tej trasy znajduje się w tunelu. Na trasie zlokalizowano 6 przystanków w tym dwa podziemne.
Fot. Mateusz Wawrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W latach osiemdziesiątych (1980) w Poznaniu rozpoczęto budowę (w ziemnym wykopie) linii tzw. Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST)..
Ponieważ wykop ten miał być w przyszłości zakryty stropem, to jakiś nierozważny dziennikarz nazwał tą inwestycję "Poznańskim Metro".
Ponoć, krótko po tym artykule inwestycja "spadła" z listy centralnie finansowanych co spowodowało jej zatrzymanie na około 10 lat.
W tym czasie Warszawa miała zamiast Metra jakąś dziurę w ziemi sukcesywnie zalaną przez kurzawkę co wyjaśnia powód cofnięcia centralnego finansowania.
Poznań ukończył za własne środki (w 1997 roku) północną część PST, a teraz chciałby dokończyć jej południową część, dlatego bardzo uprzejmie proszę o ostrożne szafowanie terminem "Metro", tym bardziej że w Warszawie kurzawka znowu dała o sobie znać i istnieje poważne zagrożenie, że teraz ktoś może nam przyblokować fundusze unijne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał
  • Rafał
  • 17.08.2012 20:28

Fajne zdjęcia. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje za pozytywną opinię mojej galerii:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna galeria! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nieduży poślizg :) Mieszkańcy Poznania pewnie się cieszą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.