Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31801 miejsce

Poznańskie święto lodowych rzeźbiarzy

Artyści tworzący rzeźby z brył lodu zjechali do Poznania. W ramach Betlejem Poznańskiego po raz drugi odbył się tam wczoraj Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Wieczorem można było podziwiać prace, skrzące się różnymi barwami.

I miejsce / Fot. Małgorzata MrozekTwórcy pracowali nad swoimi dziełami od rana aż do popołudnia. Bryły lodowe miały po kilka metrów wysokości i szerokości. Za pomocą pił mechanicznych czyniono z nich cuda – zamieniane były w świąteczne symbole, np. głowę gwiazdora, renifery, choinki, choć jedna z rzeźb okazała się… bolidem F1. Wśród 17 rzeźbiarzy byli goście z Meksyku, Kanady, Ukrainy oraz z Francji. Francuz stworzył duet z Polakiem. Natomiast Meksykanie przybyli do Poznania dopiero nad ranem i ledwie po kilku godzinach stawili się już na Rynku. Pierwszy raz takie wyzwanie podjęli również studenci ASP z Poznania, którzy przez to największy kłopot mieli z doborem właściwych narzędzi.

II miejsce / Fot. Małgorzata MrozekPo zachodzie słońca dzieła z lodu były podświetlone tak, by co jakiś czas, każda z nich zmieniała barwę. Dało to niesamowite wrażenia widzom, nie na co dzień bowiem można podziwiać tego rodzaju sztukę, a tym bardziej oddawać głosy w plebiscycie na najlepsze dzieło. O godzinie 18 ogłoszono zwycięzców. Trzecie miejsce zdobyła świąteczna dekoracja z aniołem grającym na trąbce w roli głównej, drugie – żłobek z dzieciątkiem i drzewko bożonarodzeniowe z gwiazdą betlejemską między aniołami. Zwyciężył natomiast Mikołaj na reniferze.

III miejsce / Fot. Małgorzata MrozekNa poznańskim Rynku świętowali też turyści oraz mieszkańcy miasta, którzy korzystali z dobrodziejstw świątecznego jarmarku. Wysłuchiwali kulinarnych porad Roberta Makłowicza, zajadali się wiejskim chlebem ze smalcem lub masłem czosnkowym, kupowali gwiazdy i drewniane ozdoby do swoich domów, słuchali kolęd. Tego dnia jarmark uświetnił swym występem fiński zespół Trio Triste, natomiast po ogłoszeniu wyników odbył się koncert Ewy Nawrot. Atrakcją dla dzieci była niewątpliwie świąteczna szopka z żywymi zwierzętami – osłem i kózkami.

Dzieci cieszyły się na widok żywych zwierząt / Fot. Małgorzata MrozekRównie atrakcyjny jest niedzielny plan Poznańskiego Betlejem. Zapowiedziane są czterogodzinne Warsztaty Rzeźby Lodowej, przekazanie światełka Betlejemskiego oraz koncert Joanny Słowińskiej. Wygląda na to, że umiejętności nabyte na warsztatach przydadzą się, jeśli na przykład komuś zamarzy się bałwanek, a śniegu nie będzie.

Cykl przedświątecznych imprez na poznańskim Rynku potrwa do piątku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

(+) Robi wrażenie! Fajny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Piękne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy zbieg okoliczności... :)
Plus za fajny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ chciałabym to zobaczyć

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.12.2007 16:21

(+) Mrozek pisze o lodzie... i robi to swietnie!!! :) Gratulacje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...swoją drogą Gosiu, czy to nie zbieg okoliczności, że posiadając takie nazwisko piszesz o lodowych ślicznościach :):):) (żarcik)

Komentarz został ukrytyrozwiń

po prostu świetne (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniałe:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

b. fajny artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.