Facebook Google+ Twitter

Pozwolenie na zabicie nosorożca na aukcji. "Szczęśliwiec" zapłacił 350 tys. dolarów

Na amerykańskiej aukcji wystawiono pozwolenie na odstrzał nosorożca czarnego - gatunku "krytycznie wymierającego". Zwycięzca zapłaci za nie 350 tys. dolarów. Kwota ta zostanie przekazana na... walkę z kłusownikami, polującymi m.in. właśnie na nosorożce czarne.

Nosorożec czarny / Fot. By Ikiwaner (Own work) [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)], via Wikimedia CommonsJak informuje TVN24.pl, pozwolenie na odstrzelenie nosorożca w Namibii wystawiono na aukcję w teksańskim klubie łowieckim "The Dallas Safari Club". Zwycięzca zapłaci za możliwość zabicia zwierzęcia 350 tys. dolarów. Kwota ta ma zostać przekazana na walkę z kłusownictwem w afrykańskim kraju.

Ben Carter, dyrektor wykonawczy The Dallas Safari Club, tłumaczy, że nosorożce czarne to bardzo agresywny gatunek i starsze osobniki mogą zabijać młode. Według niego kontrolowany odstrzał to najlepszy sposób na ratowanie tych zwierząt. Należy dodać, że pozwolenie dotyczy osobnika niezdolnego do rozmnażania.

Aukcja wywołała oburzenie środowisk chroniących zwierzęta. Na stronie causes.com zebrano już 70 tys. podpisów przeciwko temu przedsięwzięciu. Wayne Pacelle, kierownik amerykańskiego stowarzyszenia "Human Society of the United", stwierdził, że "nie można wyceniać życia zagrożonych wyginięciem zwierząt".

Nosorożec czarny występuje w południowej i wschodniej Afryce - głównie w Namibii, Angoli, Kenii, Mozambiku, RPA, Tanzanii oraz Zimbabwe. Jego populację szacuje się na 5 tys. osobników. Na zwierzęta te poluje się ze względu na ich rogi. W medycynie Wschodu uznaje się, że mają one właściwości lecznicze oraz działają jak afrodyzjak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A ja tam nie jestem zwolennikiem polowania...Odebrać życie takiemu wspaniałemu zwierzakowi...???. Taki zwierzak nie ma najmniejszych szans i to robią dla swojego hobby, aby się później chwalić ? Czym ? Nie dawał mu życia, niech mu nie odbiera...takie jest moje zdanie...
A wracając do polowania można nosorożca upolować bez strzelby, wystarczy być ślusarzem...najpierw go trzeba trochę zdenerwować, aby zaczął gonić. Należy biec szybko przed nim w kierunku drzewa, później raptowny unik a nosorożec wbije się rogiem w drzewo, aż róg wyjdzie z drugiej strony. wystarczy wyjąć narzynkę nagwintować mu róg i później nakręcić na niego nakrętkę i gotowe...:) Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie po raz pierwszy płaci się za możliwość upolowania danego zwierzęcia ogromne kwoty. Afryka nie jest odosobnionym przykładem. Również w Polsce za odstrzał niektórych zwierząt, myśliwy kładą spore sumy.
O ile, fundusze pozyskane ze sprzedaży pozwolenia na upolowanie dzikiego zwierza są przeznaczane na ratowanie wymierających gatunków, to uważam, że wszystko jest w porządku.
Nie każdy protest jest sensowny.

Biorąc pod uwagę merytoryczne argumenty strony, która wydała zezwolenie na odstrzał nosorożca, wydaje się, że racja leży po stronie zwolenników odstrzału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.