Facebook Google+ Twitter

Pożyteczna praca czworonożnych przyjaciół

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-11 08:27

Okazuje się, że pies może być nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale i skutecznym terapeutą. Fundacja "Właśnie tak" udowodniła, że dogoterapia może zdziałać cuda.

Amelia przeszła kursy zakończone egzaminami i jest wymarzonym psim terapeutą/fot.kinga piechowiak Choć fundacja "Właśnie tak" w Janikowie działa od niedawna, pomaga już w rehabilitacji dzieci z różnymi schorzeniami, a pracujące w niej dwie wykwalifikowane terapeutki i ich psy podbiły serca podopiecznych.
– Dogoterapia, czyli terapia przy udziale psów, w sposób naturalny wspiera pracę lekarzy, rehabilitantów, pedagogów i psychologów – mówi Elżbieta Cieplińska, współzałożycielka janikowskiego oddziału "Właśnie tak". – pies terapeuta musi posiadać takie cechy jak spokój, tolerancja, posłuszeństwo i cierpliwość. Z tych powodów w dogoterapii najczęściej preferuje się labradory, goldeny czy nowofundlandy, a szczenięta wybierane są poprzez szereg wstępnych testów kwalifikujących je na przyszłego terapeutę. Dodatkowo przygotowują je do tego specjalne kursy zakończone egzaminem

nowofundland Amelia ma wilele pracy/fot.kinga piechowiakW Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski "Dar Serca", przez ponad półtora roku pracowały dwie wyspecjalizowane dogoterapeutki, które wraz z nowofundlandem Amelią i goldenami Yoko i Betty mają wiele pracy.
– Każdy z wolontariuszy przechodzi specjalistyczny kurs dogoterapii i pedagogiki, mamy więc za sobą zajęcia z psychologii, pedagogiki specjalnej, rehabilitacji, kynologii i weterynarii – mówi Agnieszka Gieroń, inowrocławska przedstawicielka fundacji.

Każde z czterech dzieci miało zapewniony indywidualny plan 40 minutowych zajęć, a cotygodniowe zajęcia potrafiły zdziałać prawdziwe cuda. w czasie dogoterapii dzieci wykonują specjalnie dobrane ćwiczenia/fot.kinga piechowiak
– Dzieci bardzo chętnie szepczą do ucha czworonożnym przyjaciołom swoje marzenia i tulą się do ich miękkiej sierści, wykonując odpowiednio dobrane ćwiczenia terapeutyczne. Pies jest naprawdę szczególnym terapeutą, przebywanie z nim powoduje poprawę samopoczucia i wyciszenie, a osobom zagubionym pozwala uwierzyć we własne siły. – mówi Elżbieta Cieplińska.
Koszt miesięcznego szkolenia to 176 złotych, a za 40-minutowe indywidualne zajęcia Stowarzyszenie płaciło 11 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+na zachętę oraz w uznaniu za poruszenie ciekawego tematu ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.