Facebook Google+ Twitter

Pozytywni w Tęczy - otwarcie lokalu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-28 20:59

W dniu 27 marca 2010 roku w lokalu pod adresem ul. Targowa 44 lok. 1/1A odbyło się wielkie otwarcie siedziby Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy.

W dniu 27 marca 2010 roku w lokalu pod adresem ul. Targowa 44 lok. 1/1A 03-773 Warszawa odbyło się wielkie otwarcie siedziba Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy.
Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy jest organizacją zajmującą się głównie edukacją i profilaktyką z zakresu problematyki HIV/AIDS oraz STI. Swoją działalność kieruje przede wszystkim do ludzi młodych, skłonnych do podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych. Zajmuje się pomocą i wsparciem dla osób żyjących z HIV, szczególnie tych, które nie dawno dowiedziały się o swoim zakażeniu.

Wstęga / Fot. Pozytywni w TęczyRealizując projekty edukacyjne skierowane do młodzieży licealnej i gimnazjalnej, trenerzy Zjednoczenia starają się przekazywać rzetelną wiedzę dotyczącą ryzyka zakażenia HIV oraz sposobów zmniejszających ryzyko zakażenia. Poprzez ciekawy, interaktywny program warsztatów, przekazuje młodzieży wiedzę niezbędną do zapobiegania zakażeniom przekazywanym drogą płciową.

Zjednoczenie jednak nie koncentruje się wyłącznie na problematyce HIV/AIDS. Realizuje również projekty edukacyjno-profilaktyczne mające na celu przekazanie młodym ludziom wiedzy, jakie szkody może wywołać zażywanie substancji psychoaktywnych, jak nie wpaść w sidła uzależnienia, gdzie znaleźć pomoc w przypadku problemów.

Organizacja działa stosując niekonwencjonalne metody. Edukuje młodych ludzi w miejscach gdzie chętnie przebywają: w klubach, dyskotekach, akademikach. Swoje cele realizuje również poprzez organizację eventów i imprez okolicznościowych podczas, których szeroko promuje bezpieczniejsze formy zachowań seksualnych.

Zjednoczenie organizuje liczne akcje społeczne, mające na celu edukacje oraz szerzenie tolerancji wobec żyjących z HIV i chorych na AIDS. Aktywnie współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi. Zachęca do bezpłatnego i anonimowego testowania w kierunku HIV, oraz szeroko pojętego dbania o zdrowie własne i zdrowie partnera.

Poza edukacją i profilaktyką Stowarzyszenie prowadzi świetlicę socjoterapeutyczną dla młodzieży.

Zjednoczenie organizuje grupy twórcze i rozwoju osobistego adresowane głównie do młodych osób HIV+Wnętrze / Fot. Pozytywni w Tęczy

Stowarzyszenie organizuje spotkania i grupy wsparcia dla osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Więcej informacji na stronie Pozytywni w Tęczy lub siedzibie Zjednoczenia ul. Targowa 44 lok. 1/1A, 03-773 Warszawa telefon / faks: (22) 811 88 38


Andrzej Zych
A.Z.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.