Facebook Google+ Twitter

Pozytywni z AIDS

Do tej pory chorzy na AIDS i zakażeni wirusem HIV nie mieli swojego miejsca w sieci, dlatego powstał portal pozytywni.net. Założycielami portalu są Jacek Fiszer oraz Marcin Burda.

Logo / Fot. Pozytywni.netAIDS to nie pojedyncza choroba, lecz zespół objawów różnych chorób, atakujących osoby zakażone HIV. Choroby te nie są szkodliwe dla osób z nieuszkodzonym system immunologicznym. Lecz dla kogoś, kto ma poważnie uszkodzony system odpornościowy, choroby te mogą być nawet śmiertelne.

Dla borykających się z problematyką HiV i AIDS powstał właśnie portal Pozytywni.net.
- Postanowiliśmy stworzyć ten portal z kilku ważnych powodów. Po pierwsze w Polsce nie istnieje podobny serwis. Osoby zakażone wirusem HIV w naszym kraju nie mają w sieci swojego miejsca. Oczywiście istnieją nieliczne fora dyskusyjne, ale w Polsce działają one na darmowych serwerach, są przez to pełne reklam i wyjątkowo ulotne (zdarza się, że znikają z sieci z dnia na dzień). Drugim powodem jest fakt, że nieliczne serwisy, działające w sieci (zagraniczne), skupiają się zazwyczaj na randkach, pomijając inne relacje, które mogą zaistnieć w naszym serwisie (wsparcie, przyjaźń, pomoc, edukacja) - mówi o motywach kierujących założycielami Jacek Fiszer.

Na portalu można znaleźć wiele informacji o HIV i AIDS. Każdy użytkownik może założyć sobie swoje konto, które pozwala mu korzystać z opcji takich samych jak inne portale społecznościowe. Pozytywni.net / Fot. screen

- Nie chcemy tworzyć społeczności dla osób zakażonych wirusem HIV (powstałoby wówczas swoiste internetowe getto). Naszym celem jest zbudowanie społeczności, w której osoby z wirusem HIV mogą czuć się swobodnie. W naszej społeczności skupiamy, bowiem ludzi tolerancyjnych, dla których HIV nie jest tematem tabu. Jest więc to jakże inna społeczność od tej, z jaką osoby zakażone muszą spotykać się na co dzień w naszym kraju... To kolejny powód, dla którego chcieliśmy stworzyć ten serwis - mówi o portalu Jacek Fiszer.

Portal można znaleźć w sieci pod adresem:
http://www.pozytywni.net/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.