Facebook Google+ Twitter

Pozytywnie o Szczecinie

Ktoś powie, że pisząc artykuł „Święty spokój we wsi Szczecinowo”, przyłączyłem się do grona malkontentów, którzy piszą negatywnie o Szczecinie.

Budowa Galerii Kaskada / Fot. Andrzej SadowskiTak już jest, że wspominając swój pobyt w wojsku, człowiek lubi wspominać tylko dobre chwile, swoje przewagi (zapominając niechlubne przejścia), a myśląc o swoim rodzinnym mieście widzi tylko negatywy, niedociągnięcia, a nie dostrzega pozytywów, tego co się w mieście remontuje, buduje, zmienia na lepsze.

Może dlatego, że jednak się kocha swoje miasto i z tego powodu wszelkie negatywne zmiany (upadek Stoczni, wyjazdy za pracą do prężniejszych miast w Polsce i na Zachód), wstrzymania inwestycji, budowy, remontów mieszkaniec odczuwa jak osobiste porażki, a pozytywne zmiany przyjmuje jako coś naturalnego (to przecież powinno być zrobione).

Nawet teraz, mając pisać o pozytywach, cisną mi się na usta takie sprawy jak: przekładane rozpoczęcie inwestycji Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, budowy nowego stadionu piłkarskiego, Aquaparku, zwolnienie tępa budowy szczecińskiej obwodnicy, rewitalizacji północnych dzielnic miasta itd.

Ale ad rem, wracajmy do tematu naszego artykułu. Tylko kompletny malkontent nie zauważa że jednak coś się w Szczecinie dzieje, że powstają nowe inwestycje, budowle, że remontuje się drogi, ulice i ciągi piesze, że mimo wszystko Szczecin z dnia na dzień pięknieje, że odwiedza nas coraz więcej wycieczek, że turystyka dentystyczna i plastyczna pacjentów zza zachodniej granicy kwitnie.

W ostatnim czasie zbudowano nowy Teatr lalek Pleciuga, 50 m nowoczesny Basen Olimpijski, Oxygen, Muzeum Techniki i Komunikacji, nowy spichlerz obok Elewatora Ewa, budują się Galeria Kaskada, śródmiejska obwodnica (o pomniejszych inwestycjach drogowych nie wspomnę), a nawet tak prozaiczne blokowisko na zapomnianej przez Boga (i zarząd miasta) ul Światowida.

A przecież miasto nie odżegnuje się od realizacji takich planowanych inwestycji jak: budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, Filharmonii szczecińskiej, Hali widowiskowo-sportowej, dalszych etapów obwodnicy śródmiejskiej, przebudowy ul. Struga, Potulickiej, Narutowicza, Kaszubskiej, Arkońskiej, Niemierzyńskiej i inne, przeznaczając 4 miliardy na inwestycje w latach 2008 – 13.

Jeżeli do tego dołączy się dbanie o tereny zielone, spacerowe Szczecina, budowę ciągle nowych tras rowerowych, urządzanie terenów np.: wokół Jeziora
Słonecznego, przebudowy miejskich skwerów itp., wyłania się obraz miasta, które jednak ciągle pięknieje, a jego mieszkańcy mają gdzie spacerować, czynnie wypoczywać a nawet korzystać z wcale nie ubogiej oferty kulturalnej.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wiktor Zębaty
  • Wiktor Zębaty
  • 03.01.2012 09:15

Dobrze chociaż, że turystyka dentystyczna i plastyczna pacjentów zza zachodniej granicy kwitnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adfam Szczeciński
  • Adfam Szczeciński
  • 03.05.2011 20:30

Obawiam się, że nie tylko w piątek, tak jest codziennie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
martwica
  • martwica
  • 22.11.2010 21:18

Przecież to miasto nie żyje. Jak wracam czasem na święta to wydaje mi się że godzina policyjna nadal obowiązuje bo o 21 w piątek na ulicach pustki.
Radość niesamowita z powodu mieszkania w lepszym mieście!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.