Facebook Google+ Twitter

Pozzato zwycięzcą V etapu Tour de France

W dzisiejszym etapie ponownie finiszowała cała grupa. Ok 150 kilometrów uciekała czteroosobowa grupka kolarzy, niestety bez powodzenia. Jeden z faworytów Touru Winokurow w wyniku upadku, poturbowany gonił peleton. Wygrał Włoch Pozzato! W klasyfikacji generalnej żółtą koszulkę zachował Cancellara (CSC). Drugi jest Niemiec Kloden (Astana).

V etap tegorocznego Tour de France z Chablis do Autun (182,5 km) był najtrudniejszym z dotychczas przejechanych. Dziś kolarze mięli do pokonania jedną górską premię drugiej kategorii i trzy trzeciej kategorii. Tak jak to miało miejsce we wcześniejszych etapach tak i dziś, już na początku uciekło kilku kolarzy. Na 17 km oderwało się od peletonu czterech cyklistów: Francuzi William Bonnet (Credit Agricole) i Sylvain Chavanel (Cofidis), Belg Philippe Gilbert (Francaise des Jeux), Włoch Gianpaolo Cheula (Barloworld),. Najwyższa przewaga jaką udało im się osiągnąć to nieco ponad 14 minut, później jednak peleton przyspieszył i znacznie zbliżył się do uciekinierów. Tuż przed górską premią drugiej kategorii Haut-Folin (867 m n.p.m) uciekinierzy rozdzielili się. Pierwszy linię tej górskiej premii pokonał Chavanel drugi był Gilbert. 10 km przed metą zostali doścignięci.

Ok. 40 km przed finiszem jeden z faworytów Kazach Aleksander Winokurow z Astany upadł i został daleko za peletonem. Natychmiast do pomocy wrócili koledzy z drużyny, żeby doprowadzić swojego lidera do grupy zasadniczej. Teraz kibice pasjonowali się dramatyczną walką nie tylko z czasem, ale i z bólem (zdarty do krwi pośladek) Winokurowa. Ostatecznie bohater (choć przegrany) dzisiejszego etapu przyjechał do mety ze stratą 1,21 minuty. Finiszowała cała grupa, a zwycięzcą etapu został Włoch Filippo Pozzato (Liquigas), przed Hiszpanem Oscarem Freire (Rabobank)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.