PP. Lech Poznań zwycięża z GKS Tychy 1:0

Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali na wyjeździe w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z II-ligowym GKS Tychy 1:0 (0:0). Gola na wagę awansu zdobył w 77. minucie Semir Stilić.

Zdobywca zwycięskiego gola, Semir Stilić. / Fot. Piotr PanfilWielkim zaskoczeniem był fakt, że w bramce Kolejorza stanął młody zawodnik Gerard Bieszczad, który dał odpocząć Krzysztofowi Kotorowskiemu i Jasminowi Burićowi. Mecz był dosyć wyrównany. Od pierwszych minut na boisku grali Kamil Drygas i Marcin Kamiński.

W drugiej połowie trener Lecha, Jacek Zieliński podjął decyzję, by z murawy zszedł Sergei Krivets. Zastąpił go Semir Stilić. Było to znakomite posunięcie, bowiem w 77. minucie Stilić potężnym uderzeniem z dwunastu metrów pokonał bramkarza GKS-u, Dominika Kisiela. Cztery minuty później, za żółte kartki, boisko opuścił obrońca Manuel Arboleda.

Semir Stilić / Fot. PAPGKS Tychy - Lech Poznań 0:1 (0:0)
Bramka: Semir Stilić (77)
Żółte kartki: Krystin Odrobiński, Krzysztof Bizacki - Manuel Arboleda, Kamil Drygas.
Czerwona kartka: Manuel Arboleda (81)
Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice)