16177 miejsce

PP: Muszyna drugim finalistą!

Bez niespodzianki zakończył się dzisiaj drugi mecz finałowego turnieju Pucharu Polski. Muszynianka pewnie pokonała Dąbrowę Górniczą, wygrywając 3:1. W jutrzejszym meczu o tytuł zmierzy się z Organiką Budowlanymi Łódź.

Muszynianka awansowała do dalszych rozgrywek Pucharu Polski / Fot. Grzegorz KucharekNie było drugiego zaskoczenia dzisiejszego dnia w poznańskiej Hali Arena. Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna pewnie wygrała z Dąbrową Górniczą, tym samym awansując do jutrzejszych rozgrywek. I chociaż w pierwszym secie to ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza grał lepiej w każdym elemencie gry, to później triumfowała już przede wszystkim Muszyna. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Pierwszy set to dominacja Dąbrowy Górniczej. Natomiast Muszynianka nie potrafiła wczuć się w rytm gry, popełniając proste błędy i nie podejmując próby wygrania pierwszej części meczu. Wśród dąbrowianek bardzo dobrze spisywały się Ewelina Sieczka i Joanna Szczurek, które swoimi atakami męczyły przeciwniczki, często omijając ich bloki, także te potrójne. Zespół z Zagłębia wypracował sobie zdecydowane prowadzenie, nawet ośmiopunktowe (4:12). Muszynianka przegrałaby większą różnicą oczek, gdyby nie to, że w końcówce spotkania siatkarki podjęły walkę, w czym prym wiodła Izabela Żebrowska. Izabela Żebrowska ostatnią piłkę tego seta skierowała w siatkę, a Dąbrowa wygrała 25:22.
Dąbrowa Górnicza zakończyła przygodę z Pucharem Polski / Fot. Dariusz Chećko
Druga odsłona spotkania różniła się diametralnie od pierwszej. Tym razem to Dąbrowa Górnicza nie potrafiła odnaleźć się w grze. Dąbrowianki nie radziły sobie z przyjęciem, co wykorzystywała Muszyna, a szczególnie Agnieszka Bednarek-Kasza, której zagrywki niszczyły przeciwniczki. Muszyna grała bardzo dobrze i na nic zdały się próby ratowania wyniku przez szkoleniowca Dąbrowy Górniczej, Waldemara Kawkę. Mimo wielu zmian, wprowadzenia na boisko Marty Haładyn, Agaty Pury, Marzeny Wilczyńskiej i wykorzystania dwóch dostępnych czasów, dąbrowianki nadal grały chaotycznie i przegrały 14:25.