PP: Organika Budowlani Łódź zdobywcą Pucharu Polski

Niemałą niespodziankę sprawiły siatkarki Organiki Budowlanych Łódź. Łodzianki w turnieju finałowym Enea Pucharu Polski wyeliminowały faworyzowane zespoły z Bielska i Muszyny.

Luana Vanessa De Paula / Fot. Jarosław JakubczakPierwszą sensacją turnieju finałowego Pucharu Polski okrzyknięto wczorajszy ćwierćfinał, w którym Łodzianki pokonały broniące tytułu zawodniczki BKS Aluprof Bielsko-Biała. Emocji nie zabrakło także w samym finale. Świetnie dysponowane Łodzianki pokonały w meczu finałowym aktualnego Mistrza Polski - Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszynę 3:1.

Zawodniczki Organiki rozpoczęły finałowe spotkanie od wysokiego prowadzenia 6:0. Zawodniczki z Muszyny zdołały szybko wyrównać i przez chwilę nawet objąć prowadzenie w secie jednak w końcówce pierwszej partii lepsze okazały się Łodzianki ,które wygrały partię 25:22.

W drugim secie znów górą były Łodzianki, dobra gra od początku partii pozwoliła im konsekwentnie zwiększać prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Wiesława Popika prowadziły jednym punktem, na drugiej trzema a całego seta wygrały 25:20.

Początek trzeciego seta znów układał się po myśli zespołu z Łodzi. Organika na pierwszej przerwie technicznej prowadziła czterema punktami. Do drugiej przerwy przewaga nieco zmalała i oba zespoły dzieliły już tylko dwa punkty. W końcówce seta podopiecznym Bogdana Serwińskiego udało się wyrównań i w ostatnich minutach meczu przechylić szalę na swoją korzyść kończąc seta z wynikiem 25:22.

Czwarta odsłona należała już jednak do Budowlanych. Siatkarki z Łodzi wypracowały sobie niewielką przewagę z którą pewnie zmierzały po pierwszy w historii klubu Puchar Polski. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla Organiki.

MVP turnieju finałowego została Karolina Kosek (Łódź).

Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:20)

Puchar Polski jest drugim co do ważności turniejem siatkarskim w Polsce. Zdobywca PP otrzymał w tym sezonie 150 000 zł nagrody oraz prawo do występu w Lidze Mistrzyń. Już za niespełna tydzień rozpocznie się faza Play Off PlusLigi Kobiet w której osiem najlepszych krajowych, drużyn siatkarskich będzie walczyć o tytuł Mistrza Polski.

Źródło: Polsat Sport / TV4