PP: Polonia Bytom - Lech Poznań 1:3. Trudna przeprawa "Kolejorza"

Dogrywki potrzebował Lech Poznań by pokonać w Bytomiu I-ligową Polonię w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. "Kolejorz" przesądził wynik spotkania na swoją korzyść dopiero w doliczonym czasie gry.

/ Fot. PAP/Łukasz Szostek "Naszym celem jest wygranie Pucharu Polski, dlatego mecz z Polonią Bytom jest dla nas bardzo istotny" - mówił przed dzisiejszym spotkaniem trener Lecha Jose Maria Bakero.

Piłkarze "Kolejorza" nie mieli w Bytomiu łatwego zadania. W 15. minucie wynik meczu otworzył Jean Paulista. Od tego czasu lechici mieli zdecydowanie pod górkę.

W regulaminowym czasie gry swoją nieskutecznością raził wszystkich Artiom Rudniew. W 57. minucie gola na 1:1 strzelił kapitan Lecha Grzegorz Wojtkowiak. Łotysz odblokował się dopiero w dogrywce, kiedy to zdobył dwie bramki, które przesądziły o awansie Lecha do ćwierćfinału Pucharu Polski.

1/8 PP: Polonia Bytom 1 - 3 (d) Lech Poznań (1:0)
Bramki: 15. Jean Paulista - 57. Grzegorz Wojtkowiak, 102. Rudniew (k), 109. Rudniew

Składy wyjściowe:

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - James Sinclair, Piotr Kulpaka, Lukas Killar, Adrian Chomiuk - Maksym Pokotyluk, Paweł Alancewicz, Blazej Vascak, Daniel Mąka, Jean Paulista - Jakub Świerczok

Lech Poznań: Jasmin Burić - Luis Henriquez, Marcin Kamiński, Grzegorz Wojtkowiak, Marciano Bruma - Jakub Wilk, Kamil Drygas, Rafał Murawski, Dmitre Injac, Sergiej Kriwec - Artiom Rudnev

Relacja: (koniec meczu)

120 - Koniec meczu! Lech potrzebował dogrywki, aby awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski.
119' - Groźny strzał Ubiparipa z 30 metrów przechodzi tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Balaża
118' - Faul Kamińskiego na Jakubie Świerczoku
117' - Indywidualna akcja Henriqueza. Piłkę na aut wślizgem wybija Kulpaka
115' - Rzut wolny dla Polonii Bytom. Bardzo groźny strzał Daniela Mąki przechodzi tuż nad poprzeczką. Od bramki Burić
114' - Żółta kartka. Ukarany Ubiparip
113' - Słupek! Maksym Pokotyluk po szybkiej kontrze wbiega w pole karne. Ukrainiec oddaje płaski strzał. Piłka jednak trafia w słupek bramki pilnowanej przez Jasmina Buricia
112' - Rozpaczliwa szarża Polonii Bytom zatrzymana jednak przez obrońców "Kolejorza"
111' - Lech spokojnie operuje piłką
109' - GOOOOL!! Artiom Rudniew! I Lech prowadzi już 3:1. Nie sądzę, żeby poloniści zdołali się jeszcze podnieść i odwrócić losy tego spotkania
108' - Lechici bardzo mądrze utrzymują się przy piłce
106' - W Bytomiu rozpoczyna się ostatnie 15 minut spotkania. Polonia, aby myśleć o awansie musi strzelić gola. Nie będzie to zadaniem łatwym, ponieważ gospodarze grają w dziesiątkę

105' - Sędzia Borski kończy pierwszą część dogrywki
104' - Kriwiec uderza z blisko dwudziestu metrów na bramkę Balaża. Strzał jednak jest bardzo niecelny
102' - GOOOOOL! Rudniew pokonuje Balaża z rzutu karnego
100' - Nieoczekiwana zmiana miejsc... Rzut karny podyktowany dla Lecha Poznań. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymuje Paweł Alancewicz. Piłkarz ze łzami w oczach opuszcza plac gry
99' - Żółtą kartką za protesty zostaje ukarany Świerczok
98' - Piłkarze z Bytomia domagają się odgwizdania rzutu karnego. Wg nich piłkę ręką we własnym polu karnym zagrywał Injac
96' - Strzał Ubiparipa wprost w ręce Balaża
95' - Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Jakuba Wilka wybijają jednak obrońcy Polonii
94' - Na spalonym Rudniew
93' - Tempo spotkania wyraźnie spadło. Widać, że piłkarze obu ekip odczuwają już trudy tej rywalizacji
91' - Rozpoczynają gracze Lecha

Po regulaminowym czasie gry: Mamy remis. Bardzo nieskuteczny jest Artiom Rudniew. Bytomianie bardzo umiejętnie ustawiają się w obronie. W dogrywce nie mają już nic do stracenia.