PP: Sensacja! Łódź pokonuje Bielsko

Sporą niespodziankę przyniósł dzisiejszy mecz Organiki Budowlanych Łódź z BKS Aluprofem Bielsko-Biała. Beniaminek PlusLigi Kobiet wygrał z obrończyniami tytułu 3:1.

Drużyna z Łodzi wygrała awans do walki o trofeum. / Fot. Darusz ChećkoSporą niespodziankę przyniósł dzisiejszy mecz Organiki Budowlanych Łódź z BKS Aluprofem Bielsko-Biała. Beniaminek PlusLigi Kobiet pewnie wygrał dwa pierwsze sety spotkania, nie pozwalając Bielsku „dojść do słowa”. Dopiero wizja przegranej do zera obudziła siatkarki z Bielska, które dominowały na boisku w trzecim secie. Ostatni set spotkania przyniósł największe emocje i trzymał w napięciu do samego końca. Jednak to Łódź okazała się lepsza i wygrała całe spotkanie 3:2. MVP została Karolina Kosek.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Łodzi, chociaż pierwsze piłki były trudne. Gdy drużyna z Łodzi poprawiła przyjęcie, jej przewaga była widoczna już w każdym elemencie gry. Natomiast drużyna z Bielsko-Białej nie umiała odnaleźć się na boisku. Siatkarki popełniały wiele prostych błędów, przez które traciły kolejne punkty. Nie podjęły walki i nie wyrównały wyniku, przegrywając 25:19.

Druga część spotkania przebiegała podobnie do pierwszej. Nadal to Łódź dominowała na boisku, pogrążając obrończynie tytułu. Chociaż w tym secie bielszczanki kilkakrotnie doprowadziły do remisu (np. 4:4, 14:14, 18:18, 19:19, 22:22), a nawet wyszły na prowadzenie, to w końcówce po kilku błędach i dobrej grze łodzianek, utraciły je, dając Łodzi kolejny powód do radości (23:25).

Bielsko-Biała nie obroni w tym roku tytułu. / Fot. Grzegorz KucharekAluprof walkę podjął dopiero w trzecim secie / Fot. Dariusz ChećkoTrzecia odsłona meczu różniła się od pozostałych. Bielszczanki zdawały sobie sprawę z tego, że trzeci set jest dla nich ostatnią deską ratunku, jeśli chcą walczyć dalej. Zmotywowane od początku spotkania wypracowały sobie przewagę, którą trudno było zmniejszyć łodziankom. Baniaminek ponownie nie radził sobie z przyjęciem zagrywki, co przekładało się również na atak. Natomiast Bielsko-Biała skutecznie poprawiła swoją grę i poczuła jej rytm. Ostatecznie zapisała tego seta na swój rachunek. (21:15)

Czwarta i ostatnia część dzisiejszego spotkania przyniosła wiele emocji i nerwów. Do końca nie było wiadomo, kto wygra i czy mecz będzie trwał dalej, czy zakończy się sensacyjną wygraną zespołu z Łodzi. Zespoły grały punkt za punkt, akcja za akcję, a na pierwszą przerwę techniczną prowadząc o jedno oczko zeszło Bielsko. Jednak po remisie 8:8 na prowadzenie wyszły łodzianki, które długo nie pozwalały przeciwniczkom na zdobycie punktów, a tym bardziej na wyrównanie. Przy wyniku 16:20 Bielsko-Biała zaczęła odrabiać straty, ostatecznie jednak Łódź nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa i wygrała w tym secie 25:22, a cały mecz 3:1.
Łódź w trzecim secie popełniała błędy w każdym elemencie gry / Fot. Grzegorz Kucharek