144054 miejsce

PP: Wygrane Legii i Lechii, niespodziewana porażka Lecha

Legia Warszawa pokonała na boisku rywala GKP Gorzów Wielkopolski, zwyciężając 2:0. Swój wyjazdowy mecz z Nielbą wygrała także Lechia, natomiast w Stalowej Woli z Remes Pucharu Polski odpadł Lech Poznań.

Legia pokonała zespół Stilonu 2:0. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli w 17. minucie Sebastian Szałachowski i w doliczonym czasie gry Marcin Mięciel. Jan Urban postawił w tym spotkaniu na zawodników, którzy mniej grali w ligowych pojedynkach. W obronie, obok Inakiego Astiza wystąpili: Marcin Komorowski, Artur Jędrzejczyk oraz Wojtek Szala. Szansę dostali również Ariel Borysiuk oraz powracający po kontuzji, Tomasz Jarzębowski. W napadzie Urban postawił na duet Paluchowski - Mięciel.

Na początku spotkania inicjatywę przejęli piłkarze pierwszoligowca. Swoich szans nie zdołali jednak skutecznie wykorzystać, co zemściło się w 17. minucie, kiedy "Szałach" strzelił gola po podaniu od Mięciela. "Miętowy" ustanowił wynik spotkania w 93. minucie gry, trafiając z 40 metrów do pustej bramki, z której wyszedł bramkarz Sebastian Janicki. Kolejnego rywala Legia pozna już 6 października.

Do sensacji doszło w Stalowej Woli, gdzie Stalówka pokonała ubiegłorocznego zdobywcę Remes Pucharu Polski. Po dogrywce mecz zakończył się rzutami karnymi. Bramkarz gospodarzy obronił strzały Ivana Durdevicia i Dimitrije Injaca, a Stal wygrała 4:1. Kolejorz kończył spotkanie w dziewiątkę, po tym jak czerwony kartonik obejrzeli Sławomir Peszko i Seweryn Gancarczyk. Stal Stalowa Wola to aktualnie najgorsza drużyna I ligi. Po jedenastu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce.

W Wągrowcu zmierzyły się ze sobą drużyny Nielby i Lechii Gdańsk. Lepsi okazali się goście, którzy szybko strzelili gole i pokonali bez problemu obecnie piąty zespół II ligi z grupy zachodniej 1:3. Na listę strzelców wpisali się w ciagu zaledwie trzech minut Buzała i Nowak.

Wyniki wtorkowych spotkań Remes Pucharu Polski:
GKP Gorzów Wielkopolski 0-2 Legia Warszawa
Sebastian Szałachowski 17, Marcin Mięciel 90

Stal Stalowa Wola 0-0 pd. k. 4-1 Lech Poznań
karne: 1-0 Ihor Mihałewskyj, (1-0 Ivan Durdevic - obroniony), 2-0 Paweł Wasilewski, 2-1 Bartosz Bosacki, 3-1 Jacek Maciorowski, (3-1 Dimitrije Injac - obroniony), 4-1 Cezary Czpak

Nielba Wągrowiec 1-3 Lechia Gdańsk