Facebook Google+ Twitter

Praca czeka na studenta... w Krakowie!

Kraków jest jednym z głównych miast, do którego zjeżdżają się studenci, by rozpocząć naukę. Główną ich motywacją do zatrudnienia się są banknoty niepostrzeżenie znikające z przegrody ich portfela. Zatem jak szukać pracy w Krakowie?

Uniwersytet Jagielloński / Fot. Jan Mehlich / Creative Commons 3.0Bez wątpienia każdy człowiek lubi moment, w którym loguje się na swoje konto bankowe, a następnie zauważa, że został zrealizowany przelew od naszego pracodawcy. Jest to owoc naszych starań i ciężkich chwil spędzonych w pracy. Jednak scenariusz ten dotyczy osób już zatrudnionych. W jaki sposób dojść do tego, by zagrać w nim główną rolę?

Uczelnie

Pierwszą myślą, która przychodzi do głowy przy szukaniu pracy jest sprawdzenie popularnych stron oferujących bazy ogłoszeń. Ma tutaj zastosowanie stare dobre przysłowie "najciemniej pod latarnią". Uczelnie krakowskie prowadzą biura karier, do których możemy iść w celu zasięgnięcia rady zawodowej. Strony uczelni posiadają również zakładki z ogłoszeniami pracodawców skierowanymi wyłącznie do studentów danej placówki.

Uniwersytet Jagielloński

Aby przejść do ofert pracy dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego należy wejść na stronę biura karier, a następnie ze strefy studenta wybrać zakładkę "oferty pracy". Ukaże nam się szereg ofert z nazwą pracodawcy i oferowanym stanowiskiem.

Akademia Górniczo-Hutnicza

Aby przejść do ofert pracy dla studentów Akademii Górniczo-Hutniczej należy wejść na strone biura karier biura karier , a następnie wybrać z panelu po prawej stronie "Oferty pracy, praktyk i staży, baza cv".

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Aby przejść do ofert pracy dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie należy wejść na stronę biura karier biura karier , a następnie wybrać z górnego panelu "Baza ofert".

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Aby przejść do ofert pracy dla studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie należy wejść na stronę biura karier biura karier, a nastepnie wybrać z górnego panelu "szukaj ofert pracy".

Bazy ofert

Serwisy te oferują bazę ogłoszeń z możliwością filtrowania wyświetlanych danych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyszukać oferty dotyczące danego miasta (w naszym przypadku Krakowa), branży czy też typu zatrudnienia.

Należy pamiętać, że dziennie z takich serwisów korzystają tysiące osób, dlatego trzeba odrzucić myslenie, że jesteśmy jedynymi, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie. Warto wybrać sobie kilka ofert i złożyć swoją aplikację, a najlepiej każdego dnia sprawdzać nowe ogłoszenia i na nie odpowiadać.

Popularne serwisy:
gumtree
praca.gratka.pl
jooble
praca.pl

Facebook

Wiele osób nie jest tego świadoma, ale Facebook jest równie przydatnym narzędziem do szukania pracy, co strony z bazami ofert. Zakładane są grupy, w których użytkownicy wpisują swoje oferty. Jedyne, co trzeba zrobić, to odezwać się na podany kontakt.

Jak się zapisać do takiej grupy?

Przede wszystkim trzeba ją znaleźć. Zazwyczaj nazwa jest kombinacją miasta i słowa "praca". Dobrym przykładem jest grupa "Praca Kraków". Aby się do niej zapisać, należy w wyszukiwarce na Facebooku wpisać frazę zawierającą nazwę, a następnie wejść w nią i poprosić o członkostwo. Po akceptacji będziemy dostawali powiadomienia o nowych wpisach.

Serwisy studenckie

W sieci możemy znaleźć mnóstwo serwisów tematycznie poświęconych życiu studenckiemu, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia pracy. Jedyne, co trzeba zrobić, to wejść na jeden z nich i przejrzeć liczne strony, na których pracodawcy zamieszczają ogłoszenia.

Kilka linków:

Eurostudent
dlaStudenta.pl
student.pl
Dlaczego?

Jak sobie radzić z nietypowymi pytaniami rekrutacyjnymi?

Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie pytania zada nam pracodawca. Możemy się jedynie domyślać tych podstawowych, typu "Dlaczego my?, "Co wiesz o naszej firmie?", "Dlaczego się nadajesz?".

Pracodawcy lubią zaskakiwać kreatywnością, dlatego przez niektóre pytania może nam się zakręcić w głowie. Oto kilka najbardziej wykręconych pytań nadesłanych przez internautów w ramach konkursu crowdsourcingowej platformy www.sprinet.pl

1. Czy jest Pani osobą wierzącą i czy jest Pani zwolenniczką bicia dzieci?
2. Gdybyś miał zostać superbohaterem, którego byś wybrał?
3. Proszę omówić budowę łyżki do zupy.
4. Jak Pana/Pani zdaniem zmieniłby się świat gdyby możliwa stała się... teleportacja?
5. Po co psom ogon? Proszę wymienić 3 funkcje...
6. Dlaczego szampony do włosów są w różnych kolorach, a piana zawsze biała?


W jakim celu zadawane są takie, z pozoru, bezsensowne pytania? Aby sprawdzić kreatywność kandydata, jego odporność na nietypowe, stresujące sytuacje, a także poczucie humoru.

Jak sobie z nimi radzić?

Przede wszystkim należy uspokoić nerwy i wymyślić luźną, adekwatną do pytania odpowiedź. Pracodawca wtedy zobaczy, że nie ulegamy panice i jesteśmy w stanie szybko znaleźć niestandardowe rozwiązanie problemu.

Do roboty!

Jak widać, pracy i miejsc sprzyjającym studentom w Krakowie, jest pod dostatkiem. By znaleźć zatrudnienie, potrzeba przede wszystkim chęci, dobrze napisanego CV, pewności siebie i odrobiny szczęścia. Ważne jest również, by być zdeterminowanym i by nie rezygnować w razie niepowodzenia. Należy próbować do skutku, aż pewnego dnia obudzisz się rano, sprawdzisz stan konta, ujrzysz swoją pierwszą wypłatę i stwierdzisz, że wysiłek się opłacił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.