Facebook Google+ Twitter

Praca dla wytrwałych: migrator ksiąg wieczystych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-28 13:46

Na rynku pracy istnieje bardzo dużo dziwnie brzmiących zawodów: tanatopraktor, mygłowacz, arkadownik. Często nazwy zupełnie nie pokrywają się z tym, czego dany zawód dotyczy. Tak jest również w przypadku migratora ksiąg wieczystych.

Nazwa tego zawodu tak naprawdę niewiele mówi na temat tej profesji.

Potrzeba wykonywania zawodu migratora ksiąg wieczystych pojawiła się wraz z bardzo szybkim procesem skomputeryzowania społeczeństwa. Dzisiaj chyba nikt nie wyobraża sobie pracy w urzędzie czy gdziekolwiek indziej bez użycia komputera. Jest to tak naprawdę podstawa. Wszelkie dane w większości zgromadzone są w bazach komputerowych, co ułatwia ich przeglądanie i odnalezienie potrzebnych informacji w szybki sposób. Wpływa to również na łatwość przechowywania danych i oszczędność miejsca. Nie trzeba ręcznie przeszukiwać katalogów, aby odnaleźć interesujące nas informacje. Wystarczy wyszukać informacje w komputerowej bazie.

W związku z upowszechnieniem systemów komputerowych i ich zastosowaniem w pracy urzędów pojawiło się zapotrzebowanie na osoby, które byłyby odpowiedzialne za przeniesienie danych papierowych do systemów komputerowych. I właśnie dlatego powstał nowy zawód: migrator ksiąg wieczystych. Szczególnie w wydziałach ksiąg wieczystych znajdują się ogromne ilości dokumentów, które czekają na wprowadzenie do komputerowych baz. Zatrudnia się w tym celu kadrę migratorów. Takie osoby na pewno powinny wykazywać się stoickim spokojem i zamiłowaniem do porządku, ponieważ to podstawa ich pracy. Poza tym niezbędna na takim stanowisku będzie również umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze i odporność na monotonną pracę.

Roman Cieciuch
Zielona Linia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.