Facebook Google+ Twitter

Praca dziennikarza okiem obcokrajowca

Praca w radiu może kojarzyć się ze żmudnym siedzeniem w jednym miejscu. To jednak coś więcej niż monotonny obowiązek zarobienia pieniędzy. Jak do wszystkiego, również do pracy można podchodzić z pasją.

Ptuj to malownicze miasteczko w północno-wschodniej Słowenii. Jest to jedno z najstarszych miast na Słowenii. Mimo niewielkiej powierzchni kraj ten tętni życiem. Stąd właśnie pochodzi Andrzej Korpa, były dziennikarz.
'Możliwość pracy w radiu potraktowałem dość poważnie. Początkowo zapisałem się na kurs emisji głosu. Niesamowite, ile możliwości posiada Twój głos, o których nie wiesz. Nauczyłem się wydobywać siłę ze swojego głosu. Jednym z zadań było ryczenie. Musiałaś wydać z siebie dziki ryk' śmieje się Andrej. 'Jedni z uczestników nie wierzyli, że ich głos potrafi to zrobić. ' 'Pracowałem w radio 4 godziny dziennie. Było to przygotowywanie newsów i innych informacji dla słuchaczy. Prowadziłem wywiady z na prawdę interesującymi ludźmi!' Andrej wręcz tryska energią wspominając ten moment. ' Pracowałem przez 3 lata. Praca w radiu była niesamowita. Dzięki temu nauczyłem się wiele. Stałem się pewniejszy siebie, bardziej uporządkowany. Nie możesz pozwolić sobie na nieporządek, nieuwagę w pracy jak i zarówno w twojej głowie. Jakie były trudności? Myślę, że najgorsze było to, że szybko stawałeś się zmęczony. Pewnie myślisz, że męczyłem się szybko z powodu siedzenia przez cztery godziny w jednym miejscu? Nie. Szybko czułem się zmęczony, bo tak na prawdę ciągle i bezustannie musisz myśleć. To ciężka praca umysłowa. Musisz zabawiać swojego słuchacza, nie możesz pozwolić mu się nudzić, a przy okazji musisz mieć coś mądrego do powiedzenia.' Andrej zamyśla się. 'Właśnie dlatego stacje radiowe nie mogłyby pozwolić pracować nam przez dłuższy czas niż 4 godziny. I wierz mi, nikt nie żałuje czasu spędzonego w pracy w radiu. To jest coś wyjątkowego, coś jak narkotyk. Stajesz się uzależniony. Dlaczego skończyłem? Zostałem wybrany do Rady Miasta i jako polityk nie mogłem pracować dłużej jako dziennikarz. Te wspomnienia zostają na dłużej.
Najważniejsze, nie możesz być bierny, musisz ciągle się rozwijać i nie poddawać. To Ty wyznaczasz swoją ścieżkę kariery. Po prostu zacznij spełniać swoje marzenia. To na prawdę możliwe.'

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.