Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3755 miejsce

Praca licencjacka i magisterska

Zmorą większości studentów ostatnich semestrów studiów magisterskich, czy też licencjackich jest końcowa praca dyplomowa. Czy rzeczywiście napisanie tego rodzaju publikacji jest trudne? Czy słusznie kosztuje nas to tyle stresu i energii?

Po co piszemy pracę magisterską lub licencjacką?Z pewnością wielu studentów, spędzając długie godziny nad pisaniem swojej pracy dyplomowej, zadaje sobie pytanie- „po co ja to robie” w chwilach załamania, zmęczenia a nawet chwilowego przestoju, w którym nie wiemy już co napisać. Z pewnością takie chwile, nie są obce każdemu kto tylko miał okazję pisać pracę tego rodzaju. Niestety, oddanie takiej pracy jest absolutną koniecznością, która daje nam możliwość uzyskania upragnionego przez nas tytułu ukończenia studiów na danym kierunku. Niejako, napisanie tego rodzaju pracy a następnie obrona jej, czyli pozytywna odpowiedź na zadawane przez egzaminujących studenta pytania, stanowi potwierdzenie zdobytej przez studenta wiedzy. Ocenie podlega nie tylko odpowiedź na wszystkie pytania zadawane podczas obrony pracy, ale także sama praca, tak więc pisanie prac magisterskich dobrej jakości, wcale nie warunkuje nam wysokiej oceny. Ocenę dyplomową tworzy średnia arytmetyczna uzyskana z oceny pracy dokonanej przez promotora jak i osobę recenzującą ja. Praca tego typu wiec, jest sprawdzeniem studenckich umiejętności wykorzystywania swojej wiedzy w praktyce.

Jak wybrać promotora?Jak zapewne zorientowaliśmy się czytając poprzednią część tekstu, wybór promotora naszej pracy jest bardzo ważny, także dlatego, iż jego głos jest decydującym, w kwestii uzyskanie przez nas oceny dyplomowej. Osoba będącą naszym promotorem powinna też mieć pewne doświadczenie, w kwestii pełnienia tego zadania. Zanim zabierzemy się za wybieranie promotora swojej pracy, powinniśmy dokonać wyboru jej tematu. Dlaczego? Otóż, promotor powinien być zainteresowany tematem naszej pracy, dobrze jest aby był on im bliski. Dzięki temu praca między promotorem a studenta będzie bardziej owocna. Niektórzy promotorzy, preferują przekazywanie swoim studentom, gotowych tematów prac. W takim przypadku, kiedy nasz wybór jest nieco ograniczony, powinniśmy postarać się o taki wybór tematu, z grupy nam dostępnych, który interesuje wzbudzi nasze największe zainteresowanie. Wybierając promotora dla siebie, dobrze jest też zastanowić się z tym, czego sami oczekujemy os swojego promotora. Dla przykładu, osoby zdające sobie sprawę ze swoich problemów, z mobilizacją do pracy, powinny postawić raczej na promotorów wymagających i skrupulatnych, którzy wymagać będą stałych efektów postępów w pracy. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto zapoznać się też z opinią innych osób, które miały okazje pisać pracę magisterską czy też licencjacką, pod okiem wytypowanego przez nas promotora.

Jak w ogóle zacząć?Większość studentów mających przed sobą zadanie jakim jest pisanie prac licencjackich, zgodnie twierdzi, że najtrudniej jest zacząć. Niema w tym nic dziwnego, ponieważ nadmiar informacji na temat tego jak prac powinna wyglądać, może przerazić i skutecznie zniechęcić do rozpoczęcia działań w tym kierunku. Zupełnie niepotrzebnie! Jeśli czujemy strach i wszechogarniającą nas panikę, powinniśmy zdać sobie sprawę z faktu, iż początki zawsze są trudne, a kiedy tylko zaczniemy działać w kierunku jak najszybszego podjęcia pracy nad publikacją, strach zniknie na rzecz opanowania i przemyślanego działania.

ogłoszenia edukacyjne - Gazetaogloszenia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.