Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30196 miejsce

Praca magisterska. Nie daj się zagiąć!

Nie bądź głupi. Nie daj się zagiąć! Pisanie pracy magisterskiej czasem przypomina bieganie po polu minowym. Oto krótki przewodnik dla odważnych saperów.

Józef Maria Bocheński w "Podręczniku mądrości tego świata" napisał: "Nie bądź głupi, nie daj się zabić". Są ludzie, których parafrazować trzeba ostrożnie, by nie strywializować. Jednym z nich jest ów dominikanin. Strywializowali go za mnie jednak inni, parafrazując myśl filozofa słowami: "Nie bądź głupi. Nie daj się zagiąć". Słuchając więc głosu mas miast i wsi, przyłączam się do tej opinii.

Każda praca, której się podejmujemy powinna być skuteczna (chyba, że jest się malarzem abstrakcjonistą i zaczyna obraz nie znając celu, a kończy bez celu). Siadając więc za klawiaturą komputera, bogatsi o wskazówki z poprzednich części poradnika, wiemy już mniej więcej jaki efekt chcemy osiągnąć, wypadałoby zadbać też o to, by nasze działo zostało jak najlepiej ocenione. Wypada jednak dowiedzieć się o tym przed przystąpieniem do stukania w klawiaturę. Poniżej postaram się opisać część podstawowych kryteriów. Są one jednak specyficzne dla różnych kierunków i uczelni. Trzeba więc poszperać w sieci na stronie własnego wydziału lub iść do promotora i wyciągnąć od niego kryteria oceny pracy.

Rzeczą fundamentalną jest jednak zgodność tematu z treścią pracy. To zmusza nas do dyscypliny i niemeandrowania zanadto po dopływach głównego źródła tytułowej konkluzji. Pomocny może się tu więc okazać dobry plan pracy i dopiero na jego podstawie precyzyjnie zbudowany tytuł.

Jesteście tam jeszcze? Przebiegają wam ciarki po plecach na myśl o dyscyplinie? No to trzymajcie się mocniej foteli! W tym wpisie będzie takich ostrzeżeń więcej. Ustalony prządek i wewnętrzny rygor intelektualny jest kluczem do sukcesu w tworzeniu prac naukowych. Wasz recenzent i promotor oceni przecież układ pracy, jej strukturę, podział treści, kolejność rozdziałów, kompletność stawianych tez. W praktyce nie jest to aż tak trudne jak może się wydawać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.