Facebook Google+ Twitter

Praca. Monterzy bolidów pilnie poszukiwani

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-08-17 02:55

Już niedługo Robert Kubica nie będzie jedynym Polakiem w Formule 1. Po naszych pracowników zamierzają sięgnąć najbogatsze i najlepsze zespoły najbardziej prestiżowych wyścigów świata, takie jak: Ferrari, McLaren i BMW Sauber.

Niemiecki kierowca Sebastian Vettel w bolidzie zespołu Red Bull Racing Formuły 1 podczas zawodów Red Bull 3D Race, które odbyły się w Krakowie 15 bm.(jb/jkm) / Fot. PAP Jacek BednarczykTym razem nie chodzi jednak o kierowców, ale o monterów bolidów! - Zgłosił się do nas jeden z najlepszych konstruktorów - mówi Jakub Pawłaszek, dyrektor zarządzający w Fair Recruitment, firmie poszukującej w naszym kraju pracowników dla F1. - Obecnie szukamy dwóch czteroosobowych zespołów.

W kolejce po naszych fachowców stoi też kolejna stajnia. Z informacji jakie uzyskał ∑ wynika, że obaj pracodawcy to firmy, które obecnie znajdują się w pierwszej trójce klasyfikacji konstruktorów, czyli Ferrari, McLaren albo BMW Sauber. W tym ostatnim już od ponad roku jeździ Robert Kubica. Czy specjalistów od wyścigów tak oczarował Polak za kółkiem BMW, że postanowili sięgnąć po jego rodaków przy budowie bolidów? Wygląda na to, że przyczyna jest całkiem inna.- Nasze jachty mają znakomitą markę na zachodzie Europy, a właśnie ludzi ze stoczni lub zakładów lotniczych potrzebują konstruktorzy bolidów - wyjaśnia Pawłaszek.

Chodzi przede wszystkim o osoby, które miały do czynienia z laminatami w łodziach lub samolotach. Dlatego właśnie oni mogą zacierać ręce myśląc o zagranicznych kontraktach. Ale nie tylko oni. Chęć do pracy w F1 zgłosiło też kilku pracowników gliwickiej fabryki Opla. - Po miesiącu rekrutacji wpłynęło do nas już ponad 200 aplikacji - dodaje dyrektor zarządzający w Fair Recruitment.

Podstawowa stawka dla zatrudnionych to 15 euro za godzinę pracy. Jednak w takiej sytuacji liczą się nie tylko pieniądze obiecane na początku. - To kontrakt na cały następny sezon, czyli 6 albo 9 miesięcy - wylicza Pawłaszek. - Pracodawca zapewnia też bezpłatny transport oraz zakwaterowanie na wysokim poziomie.
A jakie są wymagania? Przede wszystkim doświadczenie z laminatami podobnymi do tych używanych w bolidach. Do obowiązków poszukiwanych fachowców będzie należało m.in. montowanie elementów kompozytowych. Wymagana jest też dobra znajomość języka angielskiego. Fachowcy pracujący przy produkcji seryjnej np. samochodów osobowych raczej powinni odpuścić sobie wysyłanie swojego CV do firmy rekrutacyjnej, chociaż niczego przesądzać nie należy. Dobry specjalista może liczyć na zarobek rzędu 3300 euro miesięcznie.

Maciej Wąsowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.