Facebook Google+ Twitter

Praca na wakacje: gdzie można zarobić

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2011-07-25 09:26

Wakacje to już nie tylko czas wypoczynku, ale też okazja do zarobku i zdobywania doświadczenia zawodowego. - Praca w wakacje to dla wielu młodych ludzi także okazja do nauki samodzielności i dyscypliny - mówi Bartosz Kaczmarczyk, prezes Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego S.A. - Dzięki niej można również zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

W tej chwili w Polsce pracę sezonową najłatwiej znaleźć w wakacyjnych kurortach i na wsi. Poszukiwani są zarówno pracownicy do wykonywania prac fizycznych, kelnerzy, kucharze, sprzedawcy, jak i specjaliści. Ponieważ w naszym kraju obecnie prowadzonych jest wiele specjalistycznych projektów związanych z np. rozbudową infrastruktury energetycznej, czy też przygotowaniami do Euro 2012, szczególnie poszukiwani są wykwalifikowani murarze, malarze, tynkarze.

Co ciekawe, do pracodawców znad Wisły zgłaszają się nie tylko Polacy. Coraz częściej w poszukiwaniu lepszych zarobków do naszego kraju przyjeżdżają Litwini, Rosjanie, Ukraińcy i Łotysze. Podobno zyskuje na tym szczególnie rynek pracy specjalistów, gdyż zagraniczni pracownicy uzupełniają lukę powstałą na skutek polskiej emigracji, która w tym roku dodatkowo powiększa się w związku z otwarciem rynku niemieckiego. Szacuje się, że tego lata w naszym kraju zatrudnienie może znaleźć ponad 200 tys. osób. Natomiast do pracy za granicę może wyjechać ok. 500 tys. Polaków.

Czytaj więcej: Warszawa.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.